24 نوامبر 2020 - 15:36

ثبت نام راهنمایان گردشگری مجازی هفته آینده آغاز می شود

1 ژانویه 2018 - 16:30 dsfr.ir/m67ci

گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ثبت نام فارغ التحصیلان و دانشجویان تمام رشته های دانشگاهی کشور به عنوان توراپراتور(راهنمایان گردشگری) مجازی از هفته آینده آغاز می شود.

علی اصغر مونسان اظهار کرد: فارغ التحصیلان و دانشجویان تمام رشته های دانشگاهی می توانند از شنبه هفته آینده 16 دی ماه با ثبت نام در سایت tourismcalendar درخواست خود را برای فعالیت به عنوان راهنمایان گردشگری مجازی اعلام کنند.

پس از ثبت نام، بررسی های اولیه در مورد این افراد از سوی کار شناسان معاونت گردشگری انجام می شود، همچنین روش ها و شیوه های فعالیت در این حوزه به علاقه مندان آموزش داده می شود.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه اشتغال زایی و توسعه اقتصادی از اهداف مهم اجرای این طرح است، یادآور شد: دانشجویان و فارغ التحصیلانی که در این حوزه به عنوان راهنمایان گردشگری مجازی فعالیت می کنند بابت جذب گردشگر، مبالغی را به عنوان دستمزد دریافت می کنند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: این روش در جذب گردشگران و رشد و توسعه صنعت گردشگری همچنین فعال شدن تاسیسات گردشگری موثر است.

راهنمایان گردشگری در ایران با وجود کاستی های موجود، فعالیت سازمان یافته ای دارند و کنوانسیون راهنمایان گردشگری جهان در سال 2017 در ایران برگزار شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1