25 سپتامبر 2023 - 17:36

ایران میزبان بعدی نشست راه ابریشم سازمان جهانی گردشگری

25 آوریل 2015 - 05:30

در پنجمین نشست تخصصی راه ابریشم سازمان جهانی گردشگری در سئول کره جنوبی، میزبانی ایران برای برگزاری ششمین نشست این برنامه اعلام شد.

در این نشست که به مدت دو روز از سوم اردیبهشت ماه در شهر سئول کره جنوبی آغاز گردیده است، خانم Alla Peressolova مدیر این برنامه، رسما میزبانی ایران برای برگزاری ششمین نشست این برنامه را اعلام کرد.

علی نعمتی مشاور ارشد معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در این نشست با اشاره به برنامه های سازمان برای توسعه گردشگری در مسیر جاده ابریشم،  اظهار داشت: ایران، علیرغم ناامنی های عراق و افغانستان مصمم به تسهیل ورود گردشگران خارجی است. این موضوع علاوه بر منافع اقتصادی باعث افزایش شناخت متقابل ملت ها و در نتیجه ارتقا امنیت، احترام و زندگی مسالمت آمیز می شود.

جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نیز که در این جلسه حضور داشت، به برخی اقدمات سازمان از جمله تصویب ضوابط ایجاد اقامتگاه های بوم گردی برای توسعه جوامع محلی و مرمت و احیای کاروانسراها به عنوان نماد راه ابریشم اشاره کرد.

در ادامه این نشست کارشناسان ارشد کشورهای عضو برنامه راه ابریشم برنامه های در دستور را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

گفتنی است 32 کشور، عضو برنامه راه ابریشم سازمان جهانی گردشگری می باشند که کشور اسپانیا به عنوان آخرین کشوری بود که هفته گذشته رسما به عضویت این برنامه در آمده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1