28 آوریل 2021 - 14:18

سفر ۶۱ میلیون گردشگر به نیویورک در سال ۲۰۱۷

22 نوامبر 2017 - 08:30 dsfr.ir/i597s

سفر ۶۱ میلیون گردشگر به نیویورک در سال ۲۰۱۷
sayeh-news.com
نیویورک

پیش بینی می شود شهر نیویورک در سال ۲۰۱۷ از رکورد چشمگیر ۶۱.۸ میلیون گردشگر داخلی و خارجی میزبانی کند.

به نقل از نیویورک تایمز، شهر نیویورک که سال گذشته برای اولین بار شمار گردشگران ورودی خود را به بیش از ۶۰ میلیون نفر رسانده بود، طبق پیش بینی ها امسال نیز با رشد ۲ درصدی به رکورد ۶۱.۸ میلیون نفر توریست خواهد رسید. که از این رقم ۴۹.۲ میلایون نفر توریست های داخلی هستند.

شمار گردشگران بین المللی وارد شده به نیویورک در سایه انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور آمریکا و فرمان های مهاجرتی جنجالی او امسال ۱۰۰ هزار نفر در مقایسه با آمارهای سال ۲۰۱۶ کاهش خواهد. یافت که البته از برآورد اولیه اُفت ۳۰۰ هزار نفری گردشگران خارجی پائین تر است.

«NYC & Company» که آژانس رسمی تبلیغات و بازاریابی گردشگری نیویورک است اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶ گردشگران در مجموع ۴.۲ میلیارد دلار در نیویورک هزینه کردند. و گردشگران بین المللی نیز به طور متوسط در دوران اقامتشان در شهر ۲ هزار دلار صرف هزینه ها کرده اند که این رقم حدود چهار برابر بیشتر از گردشگران داخلی است.

کمپین جهانی گردشگری نیویورک تحت عنوان "نیویورک واقعی" برای جذب شمار بیشتری توریست از سراسر جهان اخیرا آغاز به کار کرده و تابلوهای آن در فرودگاه ها، متروها و ایستگاه های اتوبوس در سراسر جهان قابل مشاهده است.

«فِرد نیکسون»، مدیر ارشد اجرایی آژانس «NYC & Company» عنوان کرد ارزش بالای دلار آمریکا موجب کاهش قدرت خرید برخی گردشگران بین المللی شده و این امر یکی از عوامل مهم در کاهش شمار گردشگران خارجی نیویورک است، اما سایر عوامل تحت تاثیر دولت «ترامپ» است که از توریست های خارجی استقبال نمی کند.

وی در ادامه گفت: نیویورک بیش از سایر شهرهای آمریکا از کاهش شمار گردشگران خارجی آسیب خواهد دید، چون حدود ۳۰ درصد از تمام گردشگران بین المللی که به آمریکا سفر می کنند از شهر نیویورک نیز بازدید می کنند و نیویورک بیشترین سهم را از گردشگران کشورهایی داشته که تحت تاثیر قانون مهاجرتی دولت «ترامپ» قرار گرفتند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1