سلطانی فر در جریان سفر دولت به کردستان؛

موزه مردم شناسی کامیاران راه اندازی می شود

26 ژوئیه 2015 - 16:10 dsfr.ir/eb1er

موزه مردم شناسی کامیاران با موافقت و دستور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعتبارات ملی و استانی در کردستان راه اندازی می شود.

همزمان با سفر هیات دولت به استان کردستان، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یکشنبه (4 مرداد) وارد سنندج شد.

او در حاشیه سفر هیات دولت به کردستان گفت: کردستان ظرفیت ها و پتانسیل لازم برای تبدیل به مقصد گردشگری را دارد و در صورت سرمایه گذاری در این حوزه می توان این استان را به منطقه ای گردشگری تبدیل کرد و باید از این ظرفیت ها به نحو احسن استفاده شود.

سلطانی فر در ادامه به هدف برنامه های سفر در استان اشاره کرد و گفت: بازدید از پروژه های عمرانی استان، کلنگ زنی هتل پارسیان سنندج، حضور در جلسه شورای اداری استان و دیدار با مردم شهرستان کامیاران از جمله برنامه های سفر است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه به عنوان نماینده رییس جمهوری در شهرستان کامیاران حضور یافت و با حضور در تپه شهدای گمنام به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. وی سپس با حضور در جلسه شورای اداری کامیاران با راه اندازی موزه مردم شناسی این شهرستان از محل اعتبارات ملی و استانی موافقت کرد.

گفتنی است، در جریان دیدار عمومی و بازدیدهای معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پروژه های عمرانی و گردشگری کردستان، هتل پارسیان سنندج نیز با حضور وی کلنگ زنی می شود.

در پایان یادآور می شود، شرکت در جلسه شورای اداری استان از برنامه های پایانی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این سفر است.

1