عربستان برای جذب گردشگر، قوانین اسلامی را دور می زند!

8 اوت 2017 - 21:00 dsfr.ir/zq136

عربستان برای جذب گردشگر، قوانین اسلامی را دور می زند!
بلومبرگ
ماکت طرح گردشگری دریای سرخ آغاز رهایی عربستان سعودی از اقتصاد نفتی

عربستان برای جذب حداکثر توریست های خارجی، به دنبال راه اندازی یک منطقه #گردشگری است که برای قوانین و معیارهای اسلامی سختگیری نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، دولت عربستان قصد دارد یک منطقه نیمه مستقل گردشگری و بدون نیاز به اخذ ویزا در سواحل شمال غربی دریای سرخ ایجاد کند و برای جذب حداکثر گردشگران خارجی، حتی حاضر است چشم بر روی برخی قوانین اسلامی که خود قویا بر اجرای آن ها سختگیری می کند، ببندد.

در این منطقه گردشگری که ساخت ان سال آینده آغاز خواهد شد، محدودیتی برای پوشش بانوان، تفکیک جنسیتی و حتی مصرف مشروبات الکلی وجود ندارد تا از این طریق این منطقه بین المللی به اقتصاد خود سر و سامانی دهد و وابستگی عربستان به درآمدهای نفتی کاهش یابد.

بر اساس اعلام رسمی مقامات سعودی، این پروژه گردشگری شامل 50 جزیره است و مساحت 24 هزار کیلومتر مربع بین شهرهای املج والوجه (که بیش از مساحت کل کشور بلژیک خواهد بود) را دربرمی گیرد و هدف آن جذب توریست های متمول از سراسر جهان است.

به نقل از بلومبرگ، ساخت این منطقه که پیش بینی می شود دو سال به طول بیانجامد، توسط صندوق ثروت پادشاهی عربستان تامین می شود.

در این منطقه گردشگری که قوانین مستقل و چارچوب حقوقی خود را خواهد داشت، قوانینی که در سایر مناطق عربستان وجود دارند رعایت نمی شود و قوانینی چون منع استفاده از مشروبات الکلی، قوانین و هنجارهای مربوط به نوع پوشش، اختلاط جنسی و منع رانندگی بانوان وجود نخواهد داشت.

نگرانی ها درباره تاثیرپذیری مردم عربستان از رفتارهای گردشگران غربی در این منطقه آزاد، با بهانه دور بودن آن از شهرهای بزرگ عربستان توجیه شده است. گفته می شود این پروژه به ایجاد 35 هزار فرصت شغلی کمک خواهد کرد و سهم 4 میلیارد دلاری در تولید ناخالص ملی عربستان خواهد داشت.

آغاز ساخت این منطقه مستقل گردشگری برای سه ماه سوم سال 2019 میلادی برنامه ریزی شده و فاز اول آن شامل زیرساخت های لازم برای مراکز حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی در اواخر سال 2022 میلادی افتتاح خواهد شد.

دیدگاه ها

  • شهلا 11 اوت 2017 - 15:34

    دیگه برای جذب گردشگر به کشورشون نمیدونن باید چیکار کنن

1