1 مارس 2024 - 12:23

هتل ها ستاره ی صنایع دستی می گیرند

8 اوت 2017 - 19:50 dsfr.ir/26855

هتل ها ستاره ی صنایع دستی می گیرند
نامشخص
تزیین اتاق یک هتل با صنایع دستی

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی از ارائه طرحی خبر داد که براساس آن، به هتلی که با صنایع دستی و هنرهای سنتی تزیین شود، یک ستاره آبی داده خواهد شد.

بهمن نامورمطلق - معاون صنایع دستی - در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ما یک طرح عمومی داریم که متاسفانه تا کنون نتوانسته ایم دوستان حوزه گردشگری را برای اجرای این طرح بسیج کنیم. رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم با طرح معاونت صنایع دستی موافقت کرده، اما متاسفانه آن طور که باید در بدنه گردشگری کشور تفهیم نشده است.

او ادامه داد: در این طرح، ایده ای دادیم مبنی بر این که بین ستاره هایی که به هتل ها تعلق می گیرد، یک ستاره هم برای صنایع دستی داشته باشیم و هر هتلی که از دیزاین هنرهای سنتی یا صنایع دستی استفاده کرده یا می کند، یک ستاره آبی دریافت کند تا مردم بدانند که یک هتل تا چه اندازه به هویت فرهنگی احترام گذاشته و از زیبایی شناسی بومی که موجب اشتغالزایی مردم کشور شده، استفاده کرده است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با بیان این که طرح یادشده خوب است، اما متاسفانه کمی کُند پیش می رود، اظهار کرد: امیدواریم معاونت گردشگری در آینده، با معاونت صنایع دستی ارتباط خوبی در این زمینه برقرار کند.

نامورمطلق همچنین گفت: مطالعات این طرح انجام، ارائه و مصوب شده است؛ اما هنگام اجرا، به پایان دولت یازدهم و جابه جایی هایی که در معاونت گردشگری داشتیم، برخورد کردیم.

دیدگاه ها

  • مهسا 11 اوت 2017 - 15:37

    این سبک دکوراسیون برای کسایی که به صنایع دستی علاقه دارند خیلی جذابه

1