گردشگری بریتانیا در مسیر رکوردشکنی دوباره

1 اوت 2017 - 10:30 dsfr.ir/ql7a1

گردشگری بریتانیا در مسیر رکوردشکنی دوباره
universal-tourguide.com
شهر لندن

گردشگری #بریتانیا پس از پایان رکوردشکن سال 2016، در سه ماه نخست سال جدید میلادی نیز همچنان به سیر صعودی خود ادامه می دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت، بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده در سه ماه نخست سال 2017 در مجموع 8.3 میلیون گردشگر به بریتانیا سفر کرده اند که این عدد 10 درصد بیشتر از آمار مشابه در سال گذشته است.

میزان هزینه کرد گردشگران بین المللی در بریتانیا نیز به لطف کاهش قیمت پوند با 16 درصد رشد به 4.4 میلیارد پوند در این بازه زمانی سه ماهه رسیده است.

کمپانی «VisitBritain» که این آمار را ارائه داده، اعلام کرده در فاصله ژانویه-مارس 2017، در مجموع 54 هزار گردشگر چینی به بریتانیا سفر کرده اند که حاکی از رشد 27 درصدی در مقایسه با سال 2016 است، ضمن این که چینی ها در این مدت 91 میلیون پوند هزینه کرده اند که آن رقم نیز رکوردی جدید محسوب می شود.

تعداد گردشگران آمریکایی که ارزشمندترین بازار توریستی بریتانیا محسوب می شود نیز با رشد 16 درصد به 641 هزار نفر رسیده است که این گردشگران 604 میلیون پوند (27 درصد بیشتر از سال 2016) در بریتانیا هزینه کردند.

«پاتریشیا یاتس»، رئیس کمپانی «VisitBritain» در این باره گفت: این بسیار خوشحال کننده است که ما شاهد چنین رشدی در بزرگترین بازارهای خود از جمله فرانسه و آمریکا و همچنین بازارهای مهم آینده نظیر چین هستیم و ما انتظار فصل گردشگری قدرتمندی در تابستان را داریم.

مقاصد گردشگری بریتانیا به ویژه پس از کاهش ارزش پوند در مقایسه با دلار و یورو پس از برگزیت، محبوبیت بیشتری نزد گردشگران بین المللی یافته است و هم اکنون ارزش پوند از زمان برگزاری رفراندوم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با 13 درصد کاهش همراه است.

گردشگران استرالیایی نیز با 174 هزار نفر حضور رکوردشکنی در مقایسه با گذشته در بریتانیا داشتند و شمار گردشگران از فرانسه نیز با رشد 9 درصدی به 991 هزار نفر افزایش یافته است و میزان هزینه کرد آنها نیز به 321 میلیون دلار رسیده است.

همچنین بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کمپانی «ForwardKeys»، میزان رزروهای بین المللی تابستان در بریتانیا در حال حاضر 9 درصد بیش از رزورهای تابستان 2016 است.

1