6 مشوق سعودی ها برای توسعه گردشگری

23 ژوئیه 2017 - 15:30 dsfr.ir/cl6ca

6 مشوق سعودی ها برای توسعه گردشگری
shabiba.com
فستیوال شتر عربستان

عربستان 6 مشوق برای گسترش صنعت #سفر و #گردشگری خود به راه انداخته و در بودجه امسال خود پشتیبانی 9.93 میلیارد ریال از این صنعت داشته است.

به گزارش «دنیای اقتصاد» به نقل از «گلف بیزینس»، این مشوق ها شامل برنامه ای برای مراقبت و حفاظت از فرهنگ ملی و میراث این کشور در 79 پروژه، توسعه شهر عکاظ در طائف و قرار دادن عربستان سعودی به عنوان یکی از مقاصد برای مسلمانان است. وجوهی نیز به عنوان منابع تامین مالی موارد تجاری در پروژه های توریستی کنار گذاشته شده اند تا مقاصد گردشگری را خلق کنند که برای اعضای مختلف خانواده جذاب هستند و دانشجویان و دانش آموزان علاقه مند به این بخش را نیز به این حوزه جذب کنند.

برنامه بلندمدتی که عربستان سعودی تدارک دیده است، در حال حاضر شامل جذب 25 هزار دانشجو و دانش آموز است و می خواهد تا سال 2020 این رقم را به 122 هزار نفر ارتقا دهد.

عربستان سال گذشته 18 میلیون گردشگر را پذیرا بود که البته اکثر آنان برای سفر زیارتی حج به این کشور سفر کرده بودند. کمیسیون گردشگری و میراث ملی عربستان سعودی (SCTNH) قصد دارد گردشگری این کشور را فراتر از سفرهای زیارتی و هم از بازار بومی و هم خارجی ارتقا داده و قرار است این کار را از طریق تمرکز بر سایت های تاریخی، سواحل و کوهستان های این کشور انجام دهد.

پادشاهی عربستان همچنین در نظر دارد از محل گردشگری 1.2 میلیون شغل را تا سال 2030 برای شهروندان خود ایجاد کند. حدود 900 هزار شهروند سعودی تا امروز در این بخش مشغول فعالیت هستند. کمیسیون گردشگری و میراث ملی عربستان سعودی در مجموع 31 مشوق را به عنوان بخشی از «برنامه گذار ملی 2020» در این پادشاهی معرفی کرده است.

1