برنامه 10 هزار میلیاردی سعودی ها برای جذب گردشگری

23 ژوئیه 2017 - 13:00 dsfr.ir/na1jp

برنامه 10 هزار میلیاردی سعودی ها برای جذب گردشگری
نامشخص
حاجیان در حالا خرید سوغاتی در عربستان هستند

دولت #عربستان با اشاره به تلاش برای اجرای شش طرح بزرگ تا سال 2030، از افزایش شمار گردشگران این کشور به 30 میلیون خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از عرب نیوز، از آنجایی که گردشگری به یک عامل عمده رشد اقتصادی با ظرفیت های بزرگ اشتغال زایی در عربستان سعودی تبدیل شده، کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور با بازبینی راهبردهای خود و همسو کردن آنها با طرح "چشم انداز 2030"، از شش برنامه عمده رونمایی کرد.

سخنگوی سازمان گردشگری عربستان در این باره گفت: 2.64 میلیارد دلار (9 هزار و 800 میلیارد تومان) برای این برنامه های جدید در سال 2017 تخصیص یافته که هدف آن، کارآمد کردن حداکثری صنعت سفر و گردشگری در این عربستان است.

گردشگری مذهبی شامل حج و عمره یکی از منابع اصلی درآمد صنعت گردشگری عربستان است و بنابر اعلام کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور، یکی از شش برنامه عمده تا سال 2030 میلادی، برنامه محافظت از میراث ملی فرهنگی مسجدالحرام در مکه و مسجدالنّبی در مدینه است.

توسعه شهر "عکاظ" به عنوان مقصد گردشگری مسلمانان، توسعه یکپارچه مقاصد گردشگری و سرمایه گذاری تجاری برای ایجاد پروژه های مرتبط با گردشگری از جمله دیگر برنامه های سعودی ها برای رشد صنعت گردشگری در این کشور است.

در حالی که در سال 2016 میلادی، 18 میلیون نفر به عربستان سفر کردند، بیشتر آن ها برای شرکت در مراسم حج بوده است و چشم انداز 2030 این کشور برای جذب توریست های داخلی و خارجی دیگر برنامه ریزی شده است.

سعودی ها مدعی شده اند گردشگری تا سال 2030 بیش از 1.2 میلیون شغل در این کشور ایجاد می کند.

در حال حاضر گردشگری که دومین صنعت بزرگ این کشور پس از نفت است، 900 هزار نفر را به طور مستقیم شاغل کرده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1