13 آوریل 2024 - 05:32
یک فعال گردشگری:

آژانس های مسافرتی تور معمولی خود را به نام تور لحظه آخری می فروشند

26 ژوئیه 2015 - 09:00 dsfr.ir/aq0w2

عضو انجمن تورگردانان ایران گفت: فروش تورهای لحظه آخری اگر واقعی باشند به نفع کارگزار و مسافر است. آژانس ها نیز باید آنچه که تبلیغ می کنند بفروشند وگرنه غش در معامله انجام داده اند.

اکبر غمخوار عضو جامعه تورگردانان ایران گفت: آژانس های مسافرتی از چند ماه قبل هواپیما چارتر می کنند و صندلی ها را می خرند از طرف دیگر اتاق هتل را نیز رزرو کرده و پول آن را هم می دهند اما در طول 2 ماه صندلی هواپیما پر نمی شود پس اتاق ها نیز خالی خواهد ماند. بنابراین برای جلوگیری از ضرر اقدام به فروش تور به قیمت کمتر می کنند. به نظرم این اقدام بد نیست بلکه هم به نفع کارگزار عمده فروش تور است و هم به نفع مسافر. منتها اتفاق بد اینجاست که همه آژانس ها این کار را یاد گرفته اند و تور معمولی خود را به اسم تور لحظه آخری می فروشند.

وی گفت: باید آژانس ها همان چیزی را که تبلیغ می کنند به مسافر بفروشند اگر غیر از این باشد غش در معامله رخ داده است.

غمخوار بیان کرد: تبلیغات تورهای لحظه آخری از این جهت ممنوع شد که نمی توان تشخیص داد کدام تبلیغ درست و کدامیک دروغ است در صورتی که اگر تورهای لحظه آخری واقعی به فروش برسد کارگزار از ضرر بیشتر جلوگیری کرده و مسافر هم در لحظات آخر مانده به سفر، تور را با نرخ کمتری خریداری می کند.

این فعال گردشگری گفت: آژانس هایی که اعلام می کنند مثلا تا 3 ماه دیگر فرصت برای خرید تور وجود دارد، به طور حتم تور لحظه آخری نفروخته است چون همانطور که از اسم این تورهای گردشگری مشخص است؛ فرصت کمی تا زمان سفر باقی مانده است. بنابراین استفاده از عنوان تور لحظه آخری در این موارد فقط دروغی است که آژانس ها می گویند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1