در اجلاس وزرای گردشگری ACD مطرح شد

پیشنهاد انتخاب همدان برای پایتخت گردشگری آسیا

12 ژوئن 2017 - 15:30 dsfr.ir/8848v

پیشنهاد انتخاب همدان برای پایتخت گردشگری آسیا
کانال تلگرام کنوانسیون
زیبایی همدان برفی کادر عکاسی بسیاری از میهمانان کنوانسیون بود.

معرفی شهر #همدان به عنوان پایتخت #گردشگری آسیا از سوی سازمان میراث فرهنگی ایران در دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای آسیایی مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سیدمحمدکاظم خلدی نسب مشاور معاونت گردشگری به عنوان نماینده این سازمان در نشست کارشناسان ارشد و مقامات عالی رتبه گردشگری دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی (ACD) که از تاریخ 21 تا 25 خرداد ماه در شهر «سیم ریپ» کشور کامبوج در حال برگزاری است، با برشمردن ویژگی های تاریخی، تمدنی و گردشگری همدان، این شهر را شایسته تبدیل به پایتخت گردشگری آسیا عنوان کرد.

این پیشنهاد که به استناد مصوبات اجلاس وزیران کشورهای عضو در آوریل 2014 در منامه بحرین مبنی بر معرفی شهرهای پیشنهادی برای تعیین پایتخت گردشگری آسیا انجام گرفته است، دستاوردهای گسترده ای برای معرفی ظرفیت ها و توسعه گردشگری کشور در 33 کشور عضو از قاره آسیا به همراه خواهد داشت.

در این رویداد همچنین مدیرکل وزارت گردشگری کامبوج به نمایندگی از سوی دولت پادشاهی این کشور خواستار مشارکت و همکاری تمام شرکت کنندگان برای توسعه و گسترش همکاری های گردشگری میان کشور عضو شد و دبیرکل مجمع ACD نیز با ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام شده توسط دبیرخانه و کشورهای عضو به ترسیم مسیر اقدامات مشترک پیش رو پرداخت و ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی اولین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو در شهریور 13۹5 در تبریز را اقدامی شایسته و دارای نتایج ارزنده خواند.

توسعه محصولات و تقویت همکاری های قاره ای در صنعت گردشگری و نیز راهکارهای تبادل اطلاعات حوزه گردشگری کشورهای آسیایی در سطح بین الملل نیز از سوی مدیر اجرایی اتحادیه سفر آسیا و اقیانوسیه (PATA) و نماینده دبیر کل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) مطرح شد.

دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی (ACD) از چهار بخش شامل نشست کارشناسان ارشد، نشست وزرای گردشگری، تور بازدیدهای فنی و نیز کنفرانس گردشگری پایدار و شهرهای تاریخی تشکیل شده است که متناسب با موضوع، نمایندگانی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این رویداد شرکت خواهند کرد.

مجمع گفتگوهای آسیایی، یک سازمان بین دولتی به شمار می آید که در 18 خردادماه 1381 به منظور ارتقای همکاری های آسیایی در سطح قاره ای تشکیل شد. در حال حاضر 33 کشور آسیایی در این مجمع که فراگیرترین تشکیلات فرا منطقه ای شناخته می شود، عضو هستند.

دیدگاه ها

  • سپهر از خرم آباد شهر ترانه و مفرغ و بلوط 12 ژوئن 2017 - 17:39

    هفت سال قبل در سال1389خبری منتشر شد که امید را در دل دوستداران لرستان و شهر زیبای خرم آباد زنده کرد.طرحی بین المللی که قرار بود شهر توریستی خرم آباد را به پایلوت جهانگردی در ایران تبدیل کند اما در حد حرف و شعار توخالی باقی ماند و هیچ وقت اجرا نشد...(خرم‌ آباد از سوی دفتر منطقه‌ای اسکان بشر سازمان ملل متحد به عنوان یک شهر نمونه گردشگری انتخاب شده است. این انتخاب به منظور اجرای طرح توسعه پایدار شهری بر مبنای گردشگری است. محور اجرای این طرح قلعه فلک‌ الافلاک است و ساماندهی فضای اطراف این قلعه و هم‌ چنین طرح مرمت و حفاظت از سایر آثار باستانی سطح شهر خرم‌ آباد نیز جزء این طرح محسوب می‌شود. خرم‌ آباد به عنوان نخستین شهر ایران به منظور اجرای این طرح از سوی دفتر منطقه‌ای اسکان بشر سازمان ملل متحد انتخاب گردیده و هزینه اجرای این طرح نیز ۷۰۰ هزار دلار اعلام شده است).امیدوارم همدانی های عزیز به سرنوشت ما لرستانیهای همیشه محروم دچار نشوند و خبر انتخاب این استان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا واقعی باشد نه مثل انتخاب خرم آباد که فقط در حد ادعا بود

1