28 فوریه 2020 - 11:45

هشدار به کاربران سایت های غیرمجاز گردشگری

8 ژوئن 2017 - 16:20 dsfr.ir/n93lk

هشدار به کاربران سایت های غیرمجاز گردشگری
ایسنا
دستورالعمل ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در فضای مجازی

معاونت گردشگری کشور با انتشار نام تعدادی از سایت های غیرمجاز #گردشگری، به کاربران فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاونت گردشگری کشور با انتشار نام تعدادی از سایت های غیرمجاز خانه های استیجاری، به کاربران فضای مجازی که برای انتخاب محل اقامت، تورهای مسافرتی، آشنایی با مقاصد گردشگری و سایر خدمات مورد نیاز به درگاه های غیرمجاز اینترنتی گردشگری مراجعه می کنند، هشدار داد.

بنا بر اطلاعیه ی این معاونت، «متولی هر گونه فعالیت گردشگری در کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی شده است و مسؤولیت مدیریت، ساماندهی و نظارت بر فعالیت های تاسیسات گردشگری در ارائه خدمات سفر و گردشگری بر عهده این دستگاه است.

در همین چارچوب با عنایت به هماهنگی ایجاد شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیته نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی مرکز توسعه تجارت الکترونیک، کلیه فعالیت های مرتبط با ارائه خدمات مختلف سفر و گردشگری از جمله ذخیره محل اقامت در فضای باید با مجوز و نظارت این سازمان صورت گیرد.

در همین راستا سامانه صدور مجوز فعالیت برای ارائه کنندگان خدمات مسافرتی و گردشگری به نشانی tnamad.ichto.ir راه اندازی شده است. لیکن با توجه به بهبود شرایط و رونق صنعت گردشگری در سال های اخیر، متاسفانه در چند ماه گذشته درگاه های اینترنتی مختلفی از جمله سایت های معرفی خانه های استیجاری با عناوین مختلف از جمله: "مهمان خانه"، "خانه مسافر گیلان"، "سوئیت تبریز"، "کانون اسکان مسافر" و ... به صورت غیر قانونی و بدون هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم از این سازمان مبادرت به فعالیت در فضای مجازی کرده که این امر علاوه بر ایجاد مشکلات برای فعالان و ذی نفعان گیرنده خدمات گردشگری، موجب سرگردانی، ایجاد خسارت های مادی و معنوی برای مردم و گردشگران نیز شده است و اغلب با ارائه اطلاعات غلط و انجام فعالیت های غیر مجاز، زمینه سوء استفاده و کلاهبرداری را نیز فراهم می آورند.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1