19 اکتبر 2019 - 12:42

حضور ارزیابان یونسکو در ایران برای بررسی پرونده ارسباران

24 می 2017 - 11:30 dsfr.ir/7y1sx

حضور ارزیابان یونسکو در ایران برای بررسی پرونده ارسباران
ویکی پدیا
ارسباران

ارزیابان یونسکو برای بررسی پرونده های «جنگل ارسباران» و «منظر باستان شناسی ساسانی فارس» مرداد ماه به ایران سفر می کنند.

معاون میراث فرهنگی از حضور ارزیابان یونسکو در ایران در ماه مرداد و شهریور خبر داد و اظهار داشت: پرونده های «منظر باستان شناسی ساسانی فارس» و «جنگل ارسباران» به عنوان دومین اثر طبیعی با همکاری سازمان محیط زیست و بنیاد مسکن برای ثبت در آثار فهرست جهانی برای سال آینده آماده شده و ارزیابان یونسکو در ماه مرداد و شهریور برای ارزیابی این 2 پرونده به ایران می آیند.

وی ادامه داد: نخستین گنبد جهان متعلق به قلعه دختر بوده و قرار است در منظر باستان شناسی ساسانی فارس معماری این محور تا بیشابور بررسی شود. پرونده شهر تاریخی یزد امسال برای ثبت در یونسکو ارسال شده است و اوایل تیر مباحث کارشناسی و نحوه مدیریت آن بررسی و مطرح می شود.

دیدگاه ها

  • سپهر از خرم آباد شهر نمونه گردشگری ایران 24 می 2017 - 13:07

    و کماکان حسرتی به بلندای کهن دژ شاپورخواست برای لرستانیها باقیست...در حالی که لرستان می تواند حداقل شش اثر طبیعی و تاریخی در میراث جهانی یونسکو داشته باشد هنوز از داشتن حتی یک اثر جهانی محروم است.مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری کشور که شرایط را برای ثبت سومین اثر جهانی یزد و پنجمین اثر جهانی فارس فراهم کردند یک نیم نگاهی هم به لرستان پایتخت ژئوتوریسم کشورمان بیندازند که سالهاست در حسرت جهانی شدن میراث ارزشمندش غوطه ور شده.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1