22 نوامبر 2020 - 00:58
مدیر فرودگاه ماکو:

فرودگاه «ماکو» بستر اقتصاد این منطقه آزاد خواهد بود

21 می 2017 - 16:00 dsfr.ir/a30av

فرودگاه «ماکو» بستر اقتصاد این منطقه آزاد خواهد بود
خبرگزاری صدا و سیما
نخستین پرواز از فرودگاه منطقه آزاد ماکو

فرودگاه ماکو تاثیر شایانی در پیشبرد اهدافی منطقه آزاد #ماکو خواهد داشت و در حال حاضر این #فرودگاه تنها در بخش داخلی فعالیت می کند.

"مدیر فرودگاه ماکو"

علیرضا جمشیدی در گفت و گو با خبرنگار تین نیوز با اشاره به اینکه فرودگاه ماکو هفته گذشته به بهره بردای رسید، عنوان کرد: اکنون در فرودگاه ماکو سه پرواز هفتگی به تهران برقرار است.

وی در همین رابطه ادامه داد: اعتبار ساخت این فرودگاه توسط درآمد منطقه آزاد ماکو بوده است و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بر روی عملیات و قرارداد های این فرودگاه نظارت می کند.

مدیر فرودگاه ماکو، بر نقش ویژه این فرودگاه در اقتصاد منطقه آزاد ماکو تاکید کرد و گفت: این فرودگاه تاثیر شایانی در پیشبرد اهدافی منطقه آزاد ماکو نظیر اقتصادی، فرهنگی، علمی، گردشگری و ... خواهد داشت.

وی می گوید: با توجه به منطقه آزاد بودن «ماکو» تمهیدات ویژه ای برای سرمایه گذاری خارجی در ارتباط با مناسبات مالی برای این منطقه آزاد در نظر گرفته شده بود؛ در همین راستا یکی از برنامه ها و آیتم هایی که می توانست وضعیت اقتصادی این منطقه را تسهیل کند، بهره برداری از فرودگاه ماکو بود.

بنا به گفته او؛ ماهیت هر فرودگاهی ایجاب می کند که به دنبال پرواز داخلی، منطقه ای و یا بین المللی باشد به همین جهت این فرودگاه در حال حاضر تنها پرواز داخلی خواهد داشت.

جمشیدی با اشاره به اینکه فرودگاه ماکو در آینده نزدیک در بخش باری نیز فعال خواهد شد، بیان کرد: یکی از برنامه های در دست اقدام افزایش پروازهای فرودگاه ماکو است.

گفتنی است، فرودگاه ماکو در زمینی به مساحت 600 هکتار احداث شده است، مساحت سطوح پروازی این محوطه 344 هکتار و طول باند آن سه هزار و 270 متر است. این فرودگاه برای هواپیماهای ایرباس A320 طراحی شده و دارای هشت هزار مترمربع ترمینال اصلی و 800 مترمربع سالن تشریفات است.

1