مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان؛

موزه ها نشانگر هویت و تاریخ کشور هستند

21 می 2017 - 15:40 dsfr.ir/g53ky

موزه ها نشانگر هویت و تاریخ کشور هستند
م. رضائیان
موزه شاهرود

مدیرکل میراث فرهنگی و #گردشگری استان #سمنان گفت: موزه ها نشانگر هویت و تاریخ کشور هستند و مردم باید به این یادگارهای فرهنگی توجه داشته باشند.

به گزارش «آرتنا»، «حسین خواجه بیدختی» عصر روز گذشته و در مراسم افتتاح نمایشگاه نقش و سفال در موزه شاهرود، افزود: تمامی اشیای به نمایش گذاشته شده در موزه های کشور دارای بارقه های فرهیختگی و فرهنگی هستند.

وی با اشاره به اجرای طرح حمایت از مالکان آثار تاریخی گفت: بر اساس این طرح، مالکان آثار تاریخی می توانند آثار خود را حفظ و نگهداری کنند و نیمی از هزینه مرمت نیز در اختیار مالکان قرار می گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان خواستار توجه به موزه ها و حمایت بیشتر مردم از حفظ و نگهداری آثار تاریخی شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود نیز گفت: نمایشگاه نقش و سفال شامل 32 اثر برگزیده سفالینه های منقوش پیش از تاریخ است .

«حمیدرضا حسنی» افزود: این نمایشگاه به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه در موزه شاهرود برپا شده است.

وی گفت: این سفالینه ها دارای نقوش مختلف حیوانی، انسانی، گیاهی، هندسی و ... مربوط به هزاره اول و دوم پیش از میلاد هستند که از نقاط مختلف تاریخی ایران جمع آوری شده اند.

علاقمندان می توانند از امروز سی و یکم اردیبهشت تا پنجم خرداد ماه امسال هر روز از ساعت 9 صبح تا 13 و 17 عصر تا 20 از این نمایشگاه واقع در موزه شاهرود دیدن کنند.

این نمایشگاه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و با هنرمندی"محسن میزاعلی" نقال برجسته کشوری اردیبهشت افتتاح شد.

موزه شاهرود در خیابان فردوسی، جنب شهرداری شاهرود واقع شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
18 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1