شهرهایی که چشم دیدن گردشگران خارجی را ندارند

17 می 2017 - 12:40 dsfr.ir/p90bc

شهرهایی که چشم دیدن گردشگران خارجی را ندارند
asiawebdirect.com
جزیره Koh Khai Nai تایلند

وقتی به این مناطق زیبا در جهان #سفر می کنید، خیلی توقع استقبال گرم از سوی ساکنان آن را نداشته باشید.

به گزارش ایسنا به نقل از «ایندیپندنت»، ونیز ایتالیا تنها شهر گردشگری جهان نیست که ساکنان آن از ورود بی رویه توریست های خارجی به ستوه آمده اند، چندین منطقه زیبای دیگر نیز همچون ونیز به دنبال تعیین سقف برای ورود گردشگران هستند.

جزایر تایلندی

تایلند یکی از کشورهایی است که همواره بیشترین استقبال را از حضور گردشگران می کند، اما برخی از مناطق این کشور آسیایی به سبب نگرانی های زیست محیطی از پذیرش توریست ها معذور هستند.

جزایر «Koh Khai Nu» ،«Koh Khai Nai» و «Koh Khai Nok» که به سبب سواحل مرجانی بسیار زیبای خود شهرت دارند و پیش از این روزانه پذیرای خیل عظیم گردشگران از شهر پوکت بودند، از ماه می به شدت از ورود گردشگران ممانعت می کنند. اداره منابع دریایی و مرجانی تایلند اعلام کرده تا 80 درصد از صخره های مرجان در این مناطق نابود شده اند و به همین دلیل تصمیم به ممنوعیت ورود گردشگران گرفته ایم.

بوتان

صتعت گردشگری تنها از سال 1974 در کشور بوتان شروع به فعالیت کرده و از آن زمان نیز تصمیم هایی برای تنظیم بازار گردشگری در جهت حفظ مناظر بکر و فرهنگ منحصر به فرد این کشور گرفته شده است. این کشور که در لبه کوه هیمالیا قرار دارد، سیاست "گردشگران با ارزش بالا و تاثیرات کم" را در پیش گرفته و به همین دلیل شمار گردشگران خود را محدود کرده و اغلب گردشگران برای ویزا باید روزی 190 پوند هزینه کنند.
بوتان

بارسلون، اسپانیا

زمانی که «آدا کولائو» به عنوان اولین شهردار زن بارسلون انتخاب شد، وعده های خود درباره جلوگیری از زیان رساندن گردشگری به شهر مورد علاقه اش را فراموش نکرد. وی با اشاره به شهر ونیز به عنوان درس عبرت گفت نمی خواهیم شهر ما یه یک مغازه سوغات فروشی ارزان تبدیل شود.

وی از زمان قبول مسئولیت جلوی همه مجوزهای ساخت هتل و آپارتمان های اقامتی را گرفته و سایت AirBnb (وب سایتی است که مردم در آن مکان های اقامتی را کرایه می دهند) را 30 هزار پوند جریمه کرده است. وی همچنین خواستار اعمال مالیات جدید گردشگری و محدود کردن شمار گردشگران شده است. قایق های ارزان در شهر مشکل ایجاد کرده است.

آمستردام، هلند

«فرانس فن در اورت» مسئول بازاریابی گردشگری شهر آمستردام اخیرا اعلام کرده که این شهر کمی توریست زده شده و گردشگری شهرها را به کام مرگ می فرستد. هیچ کس دیگر در منطقه تاریخی آمستردام زندگی نمی کند و بسیاری دیگر از شهرهای تاریخی کوچک تر در اروپا نیز در حال نابودی به دست گردشگران هستند.

وی همچنین عنوان کرده که دیگر حتی یک پوند نیز برای بازاریابی گردشگری آمستردام هزینه نمی کند، چرا که دیگر در پی جذب گردشگر نیستند. ما گردشگرانی را می خواهیم که به شهر علاقه مند باشند. ما شاهد گردشگرانی هستیم که هیچ احترامی برای شخصیت های شهر قائل نیستند. قایق های ارزان برای شهر ایجاد مشکل کرده است.

چشمه های آب گرم، ژاپن

یکی از دلایل مهم سفر به ژاپن برای بسیاری از گردشگران تجربه چشمه های آب گرم (onsen) و حمام های طبیعی آن است. بیشتر گردشگران بدن این که سوالی را پاسخ دهند به این چشمه ها می روند اما اگر روی بدنتان تَتو داشته داشته باشید ماجرا فرق دارد. امار سال 2015 آژانس گردشگری ژاپن نشان میدهد از ورود بیش از نیمی از بازدیدکنندگان از این چشمه های آب گرم طبیعی به دلیل داشتن تَتو ممانعت می شود و یا از آن ها خواسته می شود روی قسمت خالکوبی شده خود را بپوشانند. خالکوبی در کشور ژاپن تابو محسوب می شود و مردمان این کشور را به یاد تبهکاران یاکوزا می اندازد. در 10 سال اخیر و با افزایش شمار گردشگران در ژاپن مساله خالکوبی به یم مشکل فزاینده تبدیل شده است.

سینک تر، ایتالیا

این منطقه ساحلی زیبا که یکی از میراث ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو نیز است از اولین پیشگامان جلوگیری از هجوم بی رویه گردشگران است. پس از افزایش فشارها به دنبال ورود بیش از حد گردشگران، مسئولان این منطقه در فوریه 2016 اعلام کردند که سیستم بلیت فروشی را برای ورود به منطقه راه اندازی خواهند کرد و با رسیدن شمار گردشگران به 1.5 میلیون نفر، گردشگر جدیدی پذیرفته نمی شود. در تابستان سال 2015 در مجموع 2.5 میلیون نفر از گردشگران خارجی از روستاهای ساحلی و زیبای این منطقه دیدن کرده بودند.

جزیره سانتورینی، یونان

جزیره سانتورینی که با نام «ثرا» نیز شناخته می شود، پرازدحام ترین بندر در یونان است که در سال 2016 اعلام کرد شمار کشتی های مسافرتی در این بندر باید کاهش یابد. این جزیره زیبا که در 200 کیلومتری جنوب شرقی یونان قرار دارد و بیشتر برای خانه های سفید و گنبدهای آبی اش معروف شده، روزانه پذیرای 10 هزار گردشگر است که همگی از طریق کشتی های گردشگری به این جزیره می آیند. اکنون تعداد گردشگران روزانه این جزیره به 8 هزار نفر کاهش پیدا کرده است و قرار است این طرح به صورت کامل در تابستان امسال برگزار شود.

1