کاپیتان شهبازی:

مخالفان خرید هواپیما از صنعت هوایی بی اطلاع هستند

16 می 2017 - 08:00 dsfr.ir/l57fi

مخالفان خرید هواپیما از صنعت هوایی بی اطلاع هستند
مهدی قربانی
ورود نخستین ایرباس خریداری شده به مهرآباد

کسانی که از خرید #هواپیما و نوسازی ناوگان هوایی انتقاد می کنند از #صنعت #هواپیمایی بی اطلاع هستند.

کاپیتان هوشنگ شهبازی در خصوص برجام و خرید هواپیما گفت: من اصلا موافق حمله به برجام نیستم. دلواپسان می گویند خرید هواپیما هزینه دارد و نباید برای خرید هواپیما پول خرج کرد. افرادی که این گونه سخن می گویند ناآگاه و بدون اطلاع از صنعت هوانوردی هستند.

وی افزود: دلواپسان در واقع موضعگیری سیاسی جناحی می کنند. ما هم حق نداریم به دنبال منافع حزبی منافع ملی را زیر سؤال ببریم خرید هواپیما به صورت فاینانس انجام می شود معمولا هم طبق عرف جهانی 10 تا 15 درصد قیمت هواپیما به صورت نقدی پرداخت می شود و بقیه به صورت فاینانس و اقساط است در واقع ما به صورت مستقیم پولی برای خرید هواپیما نمی دهیم.

کاپیتان شهبازی افزود: خرید هواپیما بیکاری را کاهش می دهد زیرا هر هواپیما به صورت مستقیم و غیرمستقیم 400 شغل ایجاد می کند همچنین ورود هواپیما صنعت گردشگری کشور را نیز رونق می دهد و رشد گردشگری باعث رونق اقتصادی و ایجاد توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می شود. کسانی که از خرید هواپیما انتقاد می کنند از صنعت هواپیمایی بی اطلاع هستند.

این فعال حوزه صنعت هواپیمایی افزود: من متأسفم که می بینیم ترکیه با امارات تبدیل به هاب هوایی شده اند. امارات در سال 2015 حدود 25 میلیارد دلار از صنعت هواپیمایی پول درآورد در حالی که کل درآمد نفتی ما در آن سال 25 میلیارد دلار بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1