1 ژوئن 2020 - 02:43
مسئول اداره میراث فرهنگی الیگودرز و ازنا:

هیچگونه تخریبی در مناطق باستانی ازنا صورت نگرفته است

15 می 2017 - 11:40 dsfr.ir/l96ri

هیچگونه تخریبی در مناطق باستانی ازنا صورت نگرفته است
نامشخص
عکس تزئینی است

مسئول اداره میراث فرهنگی #الیگودرز و #ازنا گفت: هیچگونه تخریبی در مناطق باستانی ازنا صورت نگرفته است.

عباس جمشیدوند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در رابطه با خبر تخریب و حفاری مناطق باستانی شهرستان ازنا اظهار کرد: در پی دریافت این خبر بلافاصله اداره میراث فرهنگی وارد عمل شده و اقدام به بررسی موضوع کرد.

وی ادامه داد: چند روز پیش نیروی انتظامی شهرستان ازنا حین بازرسی به پرایدی در جاده حوالی شهر مومن آباد مشکوک شده و پس از بازرسی، ادواتی نظیر موتوربرق، مته، چکش برقی و باطری از آن کشف می کند. این افراد مدعی بودند که بنا هستند و قصد ماهیگیری دارند که به بازپرسی شهرستان ازنا ارجاع داده می شوند و به علت کامل نبودن مدارک، بدون وثیقه آزاد می شوند.

مسئول اداره میراث فرهنگی الیگودرز و ازنا اضافه کرد: این ادوات به اداره میراث فرهنگی تحویل داده و افراد متهم نیز بعد از نوشتن اظهارنامه تا بررسی نهایی آزاد شدند.

وی تصریح کرد: هم اکنون برای این افراد در اداره میراث فرهنگی پرونده تشکیل شده و موضوع در حفاظت میراث فرهنگی استان در دست بررسی بوده اما تاکنون موردی از تخریب و حفاری مناطق باستانی شهرستان ازنا گزارش نشده است. در راستای حفاظت از آثار تاریخی با هرگونه تخریب یا حفاری در مناطق باستانی به شدت برخورد خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1