6 ژوئن 2020 - 01:44

گام های پرشتاب نوآوری در صنعت گردشگری

26 ژوئیه 2015 - 12:20 dsfr.ir/962mk

اهمیت نوآوری در صنعت گردشگری

نوآوری حقیقی کلید بقاست؛ و هیچ راه دیگری وجود ندارد.

"مدیر بخش تحقیق و توسعه آمادئوس"

نوآوری و تغییر همواره عوامل پیش برنده در رشد سفر بوده اند که امروزه با شتاب بیشتری در حال وقوع اند. به نظر می آید که دیگر نمی توانیم از تقویم برای همراه شدن با تغییرات در این صنعت استفاده کنیم و در عوض باید به ساعت های مان متوسل شویم و لحظه به لحظه تغییرات را ببینیم.

صنعت گردشگری برای رشد بهره وری، کاهش هزینه ها و افزایش سود همواره تحت فشارهای فزاینده ای قرار دارد و در عین حال انتظار می رود که بهترین خدمات ممکن را ارایه و تجربه مطلوبی برای گردشگران فراهم کند. بنابراین امروزه بیش از هر زمانی این احساس وجود دارد که این صنعت باید در چگونگی انجام امور تجاری و خدماتی در قبال گردشگران به نوآوری و تغییر ادامه دهد.

در بسیاری از صنایع کلمه نوآوری در کنار عباراتی همچون شتاب، چالاکی، توانمند سازی، اکوسیستم، رهبری، فرصت، بازآورد سرمایه گذاری و عبارتی ار این قبیل قرار می گیرد. بحث ها و ابداعات بی شماری در خصوص نوآوری وجود دارند: چگونگی کسب مهارت در آن، نحوه به کارگیری آن، چگونگی نیل به رشد تجاری به واسطه آن و همه این ها در عین پیش دستی در برآوردن تقاضاهای مشتریان و ارایه آن با سرعت بیشتر و بهتر از آنچه بازار رقابت می طلبد.
آن دسته از برندهای گردشگری که در پی نوآوری هستند باید با مفاهیم کلیدی مورد نیاز خود آشنا شوند:

نوآوری باید در جهت برطرف کردن نیازهای مشتریان باشد.

نوآوری باید در جهت عرضه شیوه هایی جدید و خلاقانه برای ارج نهادن به مشتریان باشد. تعیین و ارایه تجربه گردشگری مناسب، ابتدا نیازمند به درک درست از مسافر و در ادامه برآوردن انتظارات اوست. و باید توجه داشت که راضی نگه داشتن مشتریان و برآوردن انتظارات شان دشوارتر و در عیت حال مهم تر از پیشروی است.

در برابر فناوریهای جدید مقاومت نکنید.

جیمز فیلسینگر (James Filsinger)، مدیر عامل یاپتا (Yapta) معتقد است که، "به لحاظ تاریخی، صنعت گردشگری در به کارگیری فناوری های نوین کندتر از دیگر صنایع عمل کرده است ولی به نظر من آن چه در طی چند سال گذشته مایه مباهات شده این است که این روند در حال تغییر و شتاب گیری است."

فناوری نقشی حیاتی در یاری رساندن به کشف، تعریف و تفکیک ارزشی بوده که به مشتری عرضه می شود. راه حل های فناوری باید دست یابی به اهداف تجاری را به نحوی ساده، کارآمد و مقرون به صرفه ممکن کند و در عین حال نتیجه آن برای مشتریان چشمگیر باشد. فناوری های نوآورانه صرفا به ارایه برنامه سفر ختم نمی شوند و علاوه بر آن تجربه حقیقی گردشگری را ممکن می کنند.

نیازهای امروز را با وعده های فردا متناسب کنید.

نوآوری به خودی خود محقق نمی شود و نیازمند تمرکز پیوسته، تعهد، زمان و منابع است. چالشی که همواره وجود دارد این است که کسب و کار امروز را چگونه می توان به نحوی بهینه پیش برد و در عین حال برای نیازهای فردا برنامه ریزی کرد. شرکت ها باید بین عملیات، فرآیندها و خدمات مشتریان که به صورت پیوسته در انجام کسب کار امروزشان دخالت دارند و اختصاص زمان، منابع، توان و سرمایه برای پیگیری افق های بعدی، توازن برقرار کنند. برای نیل به موفقیت، نوآوری باید بخشی از فرهنگ شرکت بود و در تغییرات دورنمای مورد نظر دخیل باشد.

هروه کوتوریر (Hervé Couturier)، سرپرست بخش تحقیق و توسعه در آمادئوس (Amadeus)، نوآوری حقیقی را این گونه جمع بندی می کند: "امروزه واژه نوآوری خیلی راحت به کار برده می شود. انگار که همواره یک شرکت، محصول یا فرد تازه ای وجود دارد که (به خیال خودش) آخرین و بزرگترین نوآور است. اما نوآوری حقیقی چیزی کاملا متفاوت است و زمانی که این نوآوری حقیقی محقق شود، نتایج فوق العاده ای به همراه خواهد داشت. من شخصا اعتقادی راسخ دارم که نوآوری حقیقی کلید بقاست؛ و هیچ راه دیگری وجود ندارد."       

« دنیای سفر » این نوشته را از « skift.com » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1