1 مارس 2021 - 18:29

نمایش آثار نادیده مخازن در موزه جهان نما

9 می 2017 - 10:30 dsfr.ir/776i6

نمایش آثار نادیده مخازن در موزه جهان نما
روابط عمومی مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران
موزه جهان نما در مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران

تعدادی آثار موزه ای جدید که تا کنون در معرض دید قرار نداشتند از مخازن خارج شده و در #موزه جهان نما به نمایش گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، موزه جهان نما در پی برگزاری نمایشگاه نادیده ها از مخازن با محتوای نمایش آثار شاخص هنرمندان به صورت دوره ای، 4 تابلو از هنرمندان معاصر داخلی و خارجی را از تاریخ 19 اردیبهشت ماه در معرض دید قرار می دهد.

مسعود عربشاهی، حسین زنده رودی، ناصر اویسی و الکساندر کالدر هنرمندانی هستند که آثارشان از مخزن خارج شده و به نمایش عموم گذاشته شده است.

گفتنی است موزه جهان نما آثار بسیار نفیس و متنوعی از تمدن های چند هزار ساله تا هنر های مدرن و کلکسیونی از آثار هنری اهدایی یا خریداری شده ایرانی و خارجی در دوران پهلوی را با دو معیار تنوع و نفاست آثار هنری و همچنین گسترة زمانی خلق آن ها در خود جای داده است.

در این موزه آفرینه هایی که هزاران سال با یکدیگر اختلاف سن دارند از تمدن های تاریخی سیلک، موشیکا، حاشیه نیل و خاور دور، در کنار آثاری از نام آوران هنر معاصر جهان همچون آمادئو مودیلیانی، پابلو پیکاسو، پل گوگن، کامیل پیسارو، لوئی والتا، ادگار دگا و غیره و پیشگامان هنر نوگرای ایران همچون حسین زنده رودی، پرویز تناولی، بهمن محصص، پرویز کلانتری، مسعود عربشاهی، سهراب سپهری و غیره در معرض دید قرار دارند.

1