1 مارس 2024 - 12:02

احتمال وزش باد و بارش باران در تهران

8 می 2017 - 13:30 dsfr.ir/wv4sq

احتمال وزش باد و بارش باران در تهران
ایرنا
باران بهاری

سازمان #هواشناسی پیش بینی کرد، آسمان #تهران در روز دوشنبه، کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با وزش باد و احتمال بارش پراکنده پیش بینی می شود.

به گزارش مهر، سازمان هواشناسی بر اساس تحلیل داده های هواشناسی و نقشه های پیش یابی برای دو روز آینده در غرب، جنوب، جنوب غرب، شمال شرق کشور و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی پیش بینی کرده است همچنین رگبار پراکنده باران و وزش باد در دامنه های البرز، در برخی نقاط شمال غرب، شرق، مرکز و جنوب شرق کشور رخ خواهد.

از بعد از ظهر امروز هم در مناطق شرق و جنوب شرق کشور به سبب وزش باد شدید، رخداد گرد و خاک نیز پیش بینی می شود.شدت بارش طی امروز در جنوب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، جنوب لرستان و شمال فارس است و روز دوشنبه (18 اردیبهشت ماه) در کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال وبختیاری، جنوب لرستان خواهد بود.

افزایش محسوس دما در گیلان و اردبیل

همچنین از روز یکشنبه تا اواسط هفته جاری برای اکثر نقاط کشور دما افزایش می یابد که در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه به علت وزش باد شدید جنوبی، دمای هوا در نوار شمالی کشور به خصوص در استان های گیلان و اردبیل افزایش بیشتری خواهد داشت و شدت وزش باد از اواخر وقت یکشنبه تا اواسط روز دوشنبه بیشتر خواهد بود. همچنین روز دوشنبه مناطق شمال غرب کشور وزش باد شدید خواهند داشت. در روز سه شنبه (19 اردیبهشت) هم بارش رگباری در بخش های جنوب شرق، شمال شرق و شرق کشور و وزش باد شدید در دامنه های جنوبی البرز دور از انتظار نیست.

وزش باد در تهران

آسمان تهران در روز دوشنبه (18 اردیبهشت)، کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با وزش باد و احتمال بارش پراکنده پیش بینی می شود. بیشینه و کمینه دمای تهران در این روز 28 و 18 درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان این استان در روز سه شنبه (19 اردیبهشت)، صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای 30 و 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

1