1 مارس 2024 - 12:30

بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی برای مهاجرت

3 می 2017 - 15:20 dsfr.ir/tx7jg

بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی برای مهاجرت
azureedge.net
کاخ شون برون به معنای «چشمه زیبا»، اقامتگاه تابستانی پادشاهان اتریش در وین پایتخت اتریش بوده است.

بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت #زندگی برای #مهاجران منتشر شد، در این رده بندی اغلب نام شهرهای قاره سبز دیده می شوند.

هشت شهر از شهرهای اروپا جزء 10 تا از بهترین شهرهای جهان هستند. شرکت مرسه (Mercer) در سه شنبه 14 مارس 2017 آخرین رده بندی خود را از بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی برای مهاجران ارائه کرد. در این رده بندی شهرهای قاره کهن و قاره سبز دیده می شوند. با این حال سلطه در اختیار کشورهای اروپایی است و کشورهای مطرح اروپا مانند آلمان و سوئیس در 10 رتبه برتر شهرهای دنیا قرار گرفته اند. اما شهرهای معروف اروپایی مانند پاریس در رتبه 38، لندن در رتبه 40 و رم در رتبه 57 قرار گرفته اند.

در این ارزیابی مؤسسه مرسه 450 شهر دنیا را از لحاظ شرایط زندگی مورد ارزیابی قرار داده است. در پایان با توجه به 39 معیار این مؤسسه تجزیه و تحلیل ها صورت گرفته است و 10 شهر برتر را معرفی کرده است.

وین: در این رده بندی پایتخت اتریش در رده اول این رتبه بندی قرار گرفته است که جای تعجب نیست، زیرا این شهر یعنی وین برای هشتمین سال متوالی است که در رده اول جای می گیرد.

زوریخ: این شهر از نظر مجله اکونومیست در سال 2012 گران ترین شهر در جهان معرفی شده و در تمام سطوح مقام اول را به خود اختصاص داده بود، اما از لحاظ کیفیت زندگی در مقام دوم رده بندی مرسه قرار گرفته است.

اوکلند: اوکلند نیز در بین شهرهای گران قیمت جهان قرار دارد و از نظر قیمت ملک در رده های بالا قرار گرفته و بدیهی است که پایتخت اقتصادی کشور نیوزیلند در سکوهای برتر از نظر کیفیت زندگی قرار دارد.

مونیخ: مونیخ سومین شهر کشور آلمان است که توانسته یک جایگاه برای این کشور در این رده بندی کسب کند.

ونکوور: این شهر جزء یکی از دو شهر غیر اروپایی است که در بین 10 شهر برتر جهان قرار گرفته است. ونکوور از مزایای قوی از نظر مهاجرت برخوردار است. کانادا یک کشور محبوب از نظر مهاجرین محسوب می شود و دیگر شهرهای این کشور در رده های مناسبی همچون تورنتو (16)، اتاوا (18)، مونترال (23) و کلگری (33) قرار گرفته اند.

دوسلدورف: یکی دیگر از کلانشهرهای آلمان است. یافتن این شهر در رده ششم بسیار تعجب آور است، اما این شهر از لحاظ کیفیت زندگی وضعیت بسیار مناسبی دارد.

فرانکفورت: پایتخت سرمایه گذاری آلمان با بسیاری از خاصیت های خود توانسته جذب مهاجر خوبی داشته باشد و جای تعجب نیست که در موقعیت خوبی در این رتبه بندی قرار گرفته است. کیفیت زندگی می تواند یک عنصر خوب باشد برای جذب کسانی که به دلیل برگزیت لندن را انتخاب نکرده اند.

ژنو: این کلانشهر کشور سوئیس نیز به دلیل داشتن کیفیت زندگی خوب در موقعیت خوبی در این رده بندی قرار گرفته است.

کپنهاگن: کپنهاگن یکی از معدود شهرهایی است که متعلق به آلمان و سوئیس نیست و کیفیت زیرساخت های آن تا حد زیادی مسئول جایگاه خوب این شهر در این رده بندی است.

بازل: یکی دیگر از شهرهای کشور سوئیس که سومین شهر بزرگ این کشور با تنها 175131 نفر جمعیت است که به دلیل کیفیت زندگی خوب توانسته جزء 10 شهر برتر این رتبه بندی قرار بگیرد.

1