30 آوریل 2021 - 03:48
فرمانده انتظامی مازندران:

اشیای دوره های اشکانی و ساسانی در ساری کشف شد

2 می 2017 - 09:00 dsfr.ir/ja36s

اشیاء عتیقه مکشوفه در ساری

فرمانده انتظامی #مازندران از کشف اشیاء عتیقه چند هزار ساله مربوط به دوره های تاریخی اشکانی و ساسانی در شهرستان #ساری خبر داد.

سردار سید محمود میرفیضی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت فردی در امر تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان ساری در پوشش یک واحد صنفی، موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با شناسایی متهم به تهیه و توزیع مواد مخدر به نام "ح- م" این فرد را مورد تعقیب و مراقبت قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: ماموران با شناسایی محل فعالیت این فرد با هماهنگی قضایی در اقدامی غافلگیرانه مغازه وی را مورد بازرسی قرار دادند.

سردار میرفیضی، افزود: ماموران در بازرسی از داخل گاوصندوق متهم موفق شدند، بیش از 80 قطعه انواع اشیاء عتیقه مربوط به دوره های تاریخی شامل کاسه سفید روی، دستبند مفرغی، بشقاب سفید روی، زنگوله مفرغ، انگشتر با رکاب، حلقه مفرغی، کوزه لعابدار، پیه سوز سفالی، مهره عقیق، شی فلزی، سگک کمربند، قاشق مفرغ، شیشه مفرغی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه اشیاء عتیقه مکشوفه برابر نظر کارشناسان میراث فرهنگی دارای قدمت تاریخی و مربوط به دوره های تاریخی اشکانی و ساسانی است، افزود: در این ارتباط متهم به قاچاق اشیاء عتیقه دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

1