همکاری هند با استان فارس برای توسعه گردشگری

30 آوریل 2017 - 09:00 dsfr.ir/469t2

همکاری هند با استان فارس برای توسعه گردشگری
روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس
دیدار سفیر هند در ایران با مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس

سفیر هند در ایران و مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس، آمادگی خود را برای گسترش تعاملات دوسویه بین هند و استان فارس در زمینه گردشگری اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس، «سائوراب کمار»، سفیر هندوستان در ایران پس از دیدار از بناهای تاریخی استان فارس و در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس گفت: در راستای تعاملات سازنده و موثر با اداره کل امور بین الملل سازمان میراث فرهنگی، و گردشگری و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس، پیگیر مهیا کردن بستری مناسب برای تسهیل شرایط ورود گردشگران هندی به استان فارس و متقابلا گردشگران استان فارس به هند خواهد بود.

سفیر هند در ایران نیز با توجه به شرکت در جشن نوروزگاه در تهران، این رویداد فرهنگی را در شناخت آداب و رسوم کشورهای حوزه نوروز و نزدیک شدن مردم این کشورها به یکدیگر سازنده دانست.

«کمار» شیراز را یکی از شهرهای زیبا با ظرفیت های عظیم فرهنگی و گردشگری دانست و یکی از علت های سفر خود به شیراز را، علاوه بر بازدید از جاذبه های بی نظیر شهر شیراز، امکان سنجی همکاری سازنده و مفید بین دو کشور در زمینه گردشگری قلمداد کرد و گفت: تمایل دارم به زودی در سفر مجدد به استان فارس از مجموعه بی نظیر تاریخی - طبیعی بیشاپور در محور ساسانی بازدید کنم.

مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس نیز در این دیدار آمادگی اداره کل خود را برای گسترش تعاملات دوسویه در زمینه گردشگری اعلام کرد.

او همچنین گزارشی از ظرفیت های موجود در سه حوزه میراث فرهنگی و گردشگری ارائه و با اشاره به وجود چهار سایت جهانی در استان فارس که زمینه جذب هرچه بیشتر گردشگر خارجی را فراهم می کند، بیان کرد: با توجه به غرابت فرهنگی دو کشور ایران و هند و حجم فزاینده حضور گردشگران خارجی ورودی به کشور و استان فارس، همینطور اشتراک ثبت جهانی نوروز بین ایران و 11 کشور جهان، می توان از این فرصت ها بهره صحیح در مراودات فرهنگی و توسعه صنعت گردشگری به کار برد.

براساس این گزارش؛ سفیر هند در ایران همچنین پس از بازدید از مجموعه های جهانی تخت جمشید و پاسارگاد گفت: بازدید از تخت جمشید مرا به یک سفر تاریخی 2500 ساله برد.

1