28 فوریه 2024 - 18:18

طرح گردشگری رودخانه جاجرود کلنگ زنی شد

22 ژوئیه 2015 - 13:00 dsfr.ir/a329o

طرح ساماندهی رودخانه جاجرود با هدف توسعه گردشگری روز گذشته با حضور معاون استاندار کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در حاشیه افتتاح این طرح گفت: توسعه پایدار منابع طبیعی در کلیه پروژه های گردشگری استان به جد مد نظر گرفته شده است. اجرای طرح گردشگری در رودخانه جاجرود که به همت شهرداری لواسان اجرا می شود می تواند گامی مهمی در جذب گردشگران آخر هفتگی پایتخت باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی تهران منطقه لواسانات را ظرفیت بالقوه گردشگری طبیعی استان عنوان کرد و افزود: در اجرای این طرح زیباسازی بستر رودخانه و مهار سیلاب های فصلی نیز در نظر گرفته شده است. اجرای صحیح و کارشناسی شده پروژه های گردشگری نه تنها آسیبی برای محیط تلقی نمی شود بلکه می توانند ضمانتی برای حفظ منابع طبیعی برای آیندگان باشند. در طرح گردشگری رودخانه جاجرود علاوه بر تفریحات آبی نظیر ایجاد دریاچه مصنوعی مسیرهایی نیز برای پیاده روی، اسب سواری، فضای بازی کودکان و زمین های بازی در نظر گرفته شده است.

اجرای طرح گردشگری رودخانه جاجرود با حضور معاون عمرانی استاندار تهران، مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران، فرماندار شمیرانات و شهردار لواسان آغاز به کار کرد.

1