3 اکتبر 2021 - 06:31
معاون صنایع دستی کشور اعلام کرد

بازارسازی صنایع دستی ایران در عمان

16 آوریل 2017 - 17:00 dsfr.ir/1p19t

بازارسازی صنایع دستی ایران در عمان
javanonline.ir
صنایع دستی ایرانی

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور بر لزوم ایجاد بازارهای جدید فروش صنایع دستی #ایران در عمان برای توسعه فروش صنایع دستی ایرانی تاکید کرد.

به گزارش میراث آریا، بهمن نامورمطلق در بازدید از سه محور کارگاه های تولیدی، واحدهای اداری و مراکز فروش شهر نزوا در عمان گفت: «حضور گردشگران در مناطق مختلف عمان بسیار چشمگیر بود و این نشان از برنامه ریزی های رو به جلوی این کشور دارد و همین امر موجب فروش بیشتر صنایع دستی خواهد شد.» او با اشاره به اینکه بیشتر صنایع دستی موجود در عمان از کشورهای هند و چین تامین می شود، بیان کرد: «این مساله نشان می دهد صنایع دستی ما نیز می تواند سهم مهمی از این بازار داشته باشد؛ زیرا بسیاری از صنایع دستی های موجود در بازار عمان نازل یا شبه صنایع دستی هستند.»

معاون صنایع دستی کشور خاطرنشان کرد: «سفال، دشنه های عربی و حصیر از عمده تولیدات اصلی مراکز صنایع دستی در نزوا است. همچنین دستارها، عمامه، کلاه و لباس های بانوان در عمان که امروزه از کشمیر هند به عمان می آید، می تواند زمینه و بازار هدفی مناسب برای سوزن دوزی های منطقه سیستان و بلوچستان باشد.» او اضافه کرد: «البته در این خصوص صحبت هایی شده که قرار است به اندازه ای که بازار فروش در اختیار ما قرار دهند، ما هم به آنها بازار بدهیم. این یک سود دوطرفه است که هم هنرمندان ما و هم هنرمندان عمانی ذی نفع بوده و هردو از این ارتباط دوجانبه سود می برند.»

نامور مطلق همچنین عنوان کرد: «در عمان 60 هزار نفر در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند که این رقم در ایران تنها مربوط به استان هرمزگان است. این آمار نشان از پتانسیل و ظرفیت بسیار بالای صنایع دستی ایران دارد. البته عمان نیز از طریق گردشگری بازارهای فروش خوبی به دست آورده که به واسطه ارتباط با کشورهای عربی همسایه، میسر شده و ما از این بازارها بی نصیب ماندیم. امیدواریم با گفت وگو و تفاهم، صنایع دستی ایران که از کیفی ترین تولیدات هنری است بتواند از بازارهای جهانی بیشتری بهره مند شود.»

1