17 آوریل 2024 - 13:06

خواسته های مجازی میهمانان هتل

16 آوریل 2017 - 13:00 dsfr.ir/3278s

خواسته های مجازی میهمانان هتل
vpncreative.net
سرویس دهندگان در صنعت هتلداری و گردشگری باید بیش از پیش به سلایق و علائق مختلف توجه کنند.

سرویس دهندگان در #صنعت #هتلداری و#گردشگری باید بیش از پیش به سلایق و علائق مختلف توجه کنند و خواسته های آنان را به تحقق برسانند.

با نگاهی به تکنولوژی ها و فناوری هایی که در مسیر پیش روی ما به سوی آینده وجود دارد، می توانیم به خوبی درک کنیم که فصل و زمان پرداختن و توجه به علائق و انگیزه ها و رویکردهای گروه مخاطبان مختلف فرا رسیده است. سرویس دهندگان در صنعت هتلداری و گردشگری باید بیش از پیش به سلایق و علائق مختلف توجه کنند و خواسته های آنان را به تحقق برسانند. در این نوشتار بیشتر روی صحبت با هتلداران است.

هتلداران همزمان با اینکه سرویس های سرگرمی و ارتباطی جدیدی را برای میهمانان خود جست و جو می کنند، بسیار مهم است که بدانند کدام یک از راهکارهایی که می یابند با هتل و میهمانان آن متناسب و منطبق است. قادر ساختن میهمانان هتل به ارسال و انتشار محتوای دلخواهشان در اینترنت و فضاها و شبکه های مجازی از دستگاه موبایل و از طریق تلویزیون موجود در اتاق، یک اولویت کاری برای هتل هاست.

بررسی روحیات گوناگون میهمانان مختلف در هتل های دنیا به ما نشان می دهد که این موضوع یک موضوع کاملا اولویت دار و موردانتظار برای میهمانان هتل و به خصوص میهمانان رده سنی نوجوان و جوان است که ما از آنها به عنوان نسل هزاره یاد می کنیم. به همین جهت بسیار مهم و حیاتی است که راهکاری که هتلداران انتخاب می کنند اهداف زیر را دنبال کند تا بتواند در دنیای کنونی صنعت هتلداری موفقیت را به دنبال داشته باشد:

  1. به صرفه بودن از لحاظ هزینه: به این معنا که مسافر هتل نباید بابت استفاده از سرویس مورد نظر هزینه گزافی پرداخت کند.
  2. سادگی در راه اندازی و پیاده سازی: پیچیدگی در پیاده سازی و استفاده از سرویس باعث نارضایتی و عدم استفاده مجدد از سرویس خواهد شد و بنابراین این فاکتور نیز در استفاده از یک سرویس بسیار مهم به شمار می آید.
  3. کاربرپسند باشد: این ترجمه عبارتی است که بارها شنیده ایم؛ User-friendly. یک سرویس به طور قابل توجهی باید کاربرپسند باشد و کاربر هنگام استفاده از آن سادگی را در عین جذابیت و کمال درک کند.
  4. در مقابل تغییرات آینده، استوار باشد: future-proof بودن به این معنا است که شیوه ها و روش هایی داشته باشیم که بتوانیم تغییرات آینده را تا حدی پیش بینی کنیم و با این پیش بینی، تاثیر تغییرات را روی سرویس خود در آینده به حداقل ممکن برسانیم.

اکثر ارائه دهندگان و پشتیبانان راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در صنعت هتلداری، سیستم انتشار بر مبنای IP را پیشنهاد می دهند و پشتیبانی می کنند، اما با این وجود همه راهکارها مانند هم نیستند و حتی امکان دارد بعضی از این راهکارها از پروتکل اینترنت هم استفاده نکنند. بعضی از اپلیکیشن ها و برنامه های کاربردی که طراحی و استفاده می شوند، مبتنی و منطبق بر ابزارها و سخت افزارهای خاص هستند؛ به این معنا که تنها با آن ابزارها، قابلیت سرویس دهی پیدا می کنند. بعضی از اپلیکیشن ها هستند که مبتنی بر مرورگر هستند و به همین دلیل یک سطحی از استقلال ابزارهای مورد استفاده را باعث می شوند و در نهایت ابزارهایی وجود دارند که به منظور و هدف خاص یا برای استفاده خاصی ساخته می شوند. هرکدام از انواع این سرویس ها و ابزارها و برنامه ها مزایا و معایبی با خود به همراه دارند که به طور مستقیم روی چهار هدفی که بالاتر به آن اشاره کردیم، تاثیر می گذارند.

برای رسیدن به بیش ترین میزان کیفیت در انتشار و ایجاد بهترین تجربه در مخاطب سه نکته مهم زیر را با هم مرور می کنیم؛

  • اپلیکیشن و برنامه هایی که اساسا برای انتشار طراحی شده اند، عموما کاربرپسند یا استوار در مقابل آینده نیستند.
  • برنامه هایی که مبتنی بر مرورگر هستند، قابلیت انتشار و پیاده سازی را به سادگی ندارند و معمولا کاربرپسند هم نیستند.
  • برنامه های مبتنی بر تکنولوژی قالبی (casting) بیشتر از سایر تکنولوژی ها، اهداف حیاتی که بالاتر ذکر شد را پوشش می دهند و بنابراین شاید منطقی باشد در ابتدای انتخاب هر راهکاری، ابتدا به این نکته توجه کنیم که این برنامه و راهکار برای ساخته شدن از چه تکنولوژی ای استفاده کرده و بر چه مبنایی ساخته شده است.

در پایان نکته ای که باید به آن توجه شود این است که تغییر در این مسیر یک موضوع ثابت شده و همیشگی است و بنابراین ایجاد و انتخاب راهکاری برای انتشار محتوای مورد نظر از طریق ابزارهای همراه و تلویزیون در هتل نباید موضوع ساده ای انگاشته شود. آنچه در این میان حیاتی است، این است که در مسیر استفاده از یک راهکار یا یک سرویس در هتل موردنظر خود، ابتدا اهداف را به درستی تبیین کنید و سپس عملیات را بر مبنای آن تنظیم نمایید. این موضوع باعث می شود به درستی بتوانید به موفقیت نهایی در جلب رضایت خاطر مشتریان و افزایش مشتریان هتل نزدیک شوید.

1