نخستین کروز میهمان سواحل خلیج فارس شد

15 آوریل 2017 - 13:00 dsfr.ir/q36b9

نخستین کروز میهمان سواحل خلیج فارس شد
امیرحسین خُرگوی
پهلوگیری نخستین کشتی اقیانوس‌پیمای «کروز» در قشم

نخستین کشتی اقیانوس پیمای کروز صبح پنج شنبه 24 فروردین 96، با 211 گردشگر در بندر کاوه #قشم پهلو گرفت.

مدیر امور بنادر و حمل و نقل دریایی سازمان منطقه آزاد قشم با بیان این مطلب گفت: «فراهم کردن سفری ایمن و خاطره انگیز برای مسافران روی آب های نیلگون خلیج فارس از مهم ترین اهداف سفر این کشتی بین جزایر قشم و کیش است.»

پژمان بهرامی جاذبه های فراوان جزایر خلیج فارس، به ویژه قشم و کیش را مهم ترین دلیل برای راه اندازی خط دریایی بین این دو جزیره با هدف استفاده گردشگران از ظرفیت های این جزیره ها در طول سفر تفریحی دریایی دانست که در دستور کار دو منطقه آزاد قشم و کیش قرار گرفته است. او ابراز امیدواری کرد که نخستین سفر دریایی بین کیش و قشم منجر به تقویت حوزه گردشگری این جزیره ها با حضور شمار بیشتری از مسافران و جلوگیری از خروج میلیون ها دلار ارز کشور برای تماشای اماکن گردشگری نقاط خارجی شود.

بنا بر این گزارش، کشتی گردشگری 9طبقه ای کروز 176متر طول و 23 متر عرض دارد. 77 کابین از مجموع 130 کابین آن از نوع کلاس ویژه بوده و از 417 تخت اقامتی برخوردار است. 3500 مترمربع فضای رستورانی، دو سالن سینما، کتابخانه، اتاق مطالعه، سالن برگزاری همایش و اتاق بازی برای کودکان و آشپزخانه ایرانی برای پخت انواع غذاها از دیگر امکانات این کشتی تفریحی است.

مسیر دریایی بین جزیره قشم و کیش 127 کیلومتر است و این نخستین بار است که یک کشتی تفریحی کروز این مسیر را طی می کند.

1