19 نوامبر 2019 - 19:09
مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان خبر داد:

بازدید یک میلیون نفر از جاذبه های کردستان

4 آوریل 2017 - 14:50 dsfr.ir/o98ys

بازدید یک میلیون نفر از جاذبه های کردستان
سید مصلح پیر خضرانیان
نوروز و استقبال از بهار در روستای «تنگیسر» سنندج

بیش از یک میلیون گردشگر از جاذبه های استان #کردستان در طول تعیطلات #نوروز دیدن کردند که از این تعداد 2 هزار و 95 نفر #گردشگر خارجی بودند.

"مدیرکل میراث فرهنگی کردستان"

سید محسن علوی در گفت و گو با خبرنگار مهر به تعداد بازدید گردشگران از ابتدای تعطیلات نوروز امسال تا 13 فروردین و همچنین تعداد مهمانان اسکان شده در این مدت اشاره کرد و گفت: یک میلیون و 201 هزارو 666 نفر در این مدت از جاذبه های تاریخی، طبیعی، فرهنگی، روستاهای گردشگری و غیره استان بازدید کردند.

وی بیان کرد: در این مدت تعداد 359 هزار و 963 نفر هم در مراکز اقامتی استان شامل هتل ها، مهمانپذیرها، خانه مسافر، کمپ های موقت، مدارس سطح استان، مراکز اقامتی ادارات دولتی، سالن های ورزشی و غیره اسکان داده شدند.

وی عنوان کرد: از ابتدای تعطیلات نوروز تا 13 فروردین تعداد 2 هزار و 95 گردشگر خارجی از مرز رسمی باشماق مریوان وارد استان شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان بیشترین بازدید کننده از جاذبه های استان را مربوط به سنندج با 268 هزار و 916 نفر ذکر کرد و افزود: 265 هزار و 750 نفر از جاذبه های شهرستان بانه و 168 هزار و 12 نفر از جاذبه های موجود در شهرستان مریوان در ایام تعطیلات بازدید کردند.

علوی ادامه داد: بیش ترین بازدیدکننده از موزه های استان هم به ترتیب مربوط به خانه کُرد با 16 هزار و 67 نفر، عمارت خسروآباد 15 هزار نفر و موزه سنندج با 7 هزار و 143 نفر بوده است.

وی افزود: اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی لازم شامل نقشه، بروشور، کتابچه راهنمای گردشگری و غیره در تمامی مبادی ورودی شهرها، موزه های استان، ستادهای خدمات سفر، مراکز اقامتی و غیره موجود بوده و طی ایام تعطیلات نوروز بین گردشگران و مسافران نوروزی توزیع شده است.

وی به فعالیت مستمر اکیپ های نظارتی طی ایام تعطیلات نوروز 96 اشاره کرد و گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز تا تاریخ 13 فروردین 2 هزار و 645 مورد بازدید نظارتی از مراکز و تاسیسات خدمات رسان به گردشگران نوروزی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: طی این بازدیدها 216 مورد تذکر، 99 مورد تشویقی و 5 مورد اخطار صادر و تعداد 2 واحد نیز پلمپ شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1