رییس میراث فرهنگی یزد خبر داد؛

ثبت چهار میلیون و 300 هزار تردد/اسکان قریب 800 هزار گردشگر نوروزی در استان یزد

3 آوریل 2017 - 13:00 dsfr.ir/vj4lg

ثبت چهار میلیون و 300 هزار تردد/اسکان قریب 800 هزار گردشگر نوروزی در استان یزد
حامد غلامی
مسافران نوروزی در یزد

رییس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و #گردشگری استان #یزد از اسکان قریب 800 هزار نفر میهمان نوروزی در این استان خبر داد.

«فاطمه دانش یزدی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به گزارش ثبت چهار میلیون و 300 هزار تردد در راه های مواصلاتی منتهی به استان یزد در ایام تعطیلات نوروز امسال، آمار اسکان میهمانان و مسافران نوروزی استان در این ایام تقریبا 800 هزار نفر بوده است.

به گفته ی وی، این رقم در حالی حاصل شده است که استان یزد برای این ایام 96 هزار و 240 نفر روز فضای اقامتی مهیا کرده بود که از آن جمله می توان به 3720 تخت اقامتی در هتل‎ ها، 650 تحت در مهمانپذیرها، 1200 تخت اقاتگاه های بوم گردی، 25 هزار تخت اقامتی مهمانسراهای دولتی، خوابگاه‎ های دانشجویی و سالن های ورزشی، یک هزار تخت خانه‎ های مسافر مجوزدار و 25 هزار نفر روز در مدارس اشاره کرد.

دانش یزدی به شاخص دستاوردهای نوروز 96 استان نیز اشاره و تصریح کرد: معرفی بافت های تاریخی و ثبتی استان و همچنین روستاهای هدف گردشگری به مسافرین، اجرای بسیارخوب برنامه ها در نوروزگاه ها و استقبال مردم محلی و مسافرین نوروزی از این برنامه ها و همچنین راه اندازی 10 کمپ کویرنوردی درسطح استان و استقبال مسافران از این طرح به عنوان یک جاذبه گردشگری مکمل ابنیه تاریخی از جمله این دستاوردها بود.

وی همچنین در این باره به همکاری سمن ها در اجرای برنامه های نوروزی به عنوان سین هشتم سفره نوروزی جهت راهنمایی گردشگران و اطلاع رسانی در اماکن تاریخی، همکاری و تعامل خوب اعضای ستاد خدمات سفر جهت ارایه خدمات به مسافرین نوروزی در بخش های مختلف اعم از اسکان، امداد و نجات، راه و حمل و نقل و غیره نیز اشاره کرد.

این مسئول با اشاره به برگزاری 60 رویداد نوروزی در استان، خاطرنشان کرد: ارایه برنامه های جدید جهت مسافران نوروزی برای اولین بار در استان نظیر اجرای تئاتر خیابانی و سرودهای خیابانی در محل ابنیه های تاریخی شاخص استان، اجرای بزرگ ترین سفره هفت سین، اجرای برنامه های متنوع در محل آثار ثبت جهانی جهت معرفی آنها نظیر باغ های جهانی دولت آباد یزد و پهلوانپور مهریز و نیز قنات های جهانی زارچ و حسن آباد از دیگر دستاوردهای شاخص نوروز 96 در استان یزد بود.

دانش یزدی همچنین اجرای انواع هنرهای صنایع دستی به صورت زنده در کنار ابنیه ی تاریخی و نمایشگاه های صنایع دستی استان و نیز اجرای برنامه های روز کلیه شهرستان های استان و پخش زنده آنها از سیمای استانی به صورت دو ساعت در روز را از دیگر دستارودهای شاخص نوروز امسال استان برشمرد.

1