7 دسامبر 2023 - 09:21

مرگ ۱۲ مسافر هواپیما در واژگونی اتوبوس

21 آوریل 2015 - 04:15

هواپیمای مسافران مشهد به ساری به‌دلیل بدی آب و هوا در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست و مسافران با اتوبوس راهی ساری شدند اما در بین راه اتوبوس واژگون شد و 12 نفر به کام مرگ رفتند.

مهدی ولی‌پور مدیرعامل سازمان هلال احمر استان مازندران در این باره گفت: ساعت 8 صبح سه‌شنبه وقوع حادثه‌ای در منطقه دوآب محور سوادکوه به سازمان هلال احمر مازندران اعلام شد و 19تیم عملیاتی راهی آنجا شدند. در بررسی‌ها معلوم شد که یک اتوبوس اسکانیا با 30سرنشین از تهران به سمت ساری حرکت می‌کرد که سرپیچ به‌علت سرعت بالا و خواب‌آلودگی راننده از مسیر منحرف و واژگون شد. شدت این حادثه به حدی بود که سقف این اتوبوس کاملا کنده شده و به گوشه‌ای پرتاب شده بود.

مدیرعامل سازمان هلال احمر استان مازندران تصریح کرد: امدادگران به محض حضور در محل عملیات امداد‌رسانی را آغاز کردند و اجساد 11نفر را از داخل اتوبوس متلاشی شده بیرون کشیدند. این 11نفر در دم جان باخته بودند که به پزشکی قانونی منتقل شدند. در این حادثه 19نفر مجروح شدند که به بیمارستان‌های زیرآب، ‌ساری، بابل و قائمشهر منتقل شدند. 5نفر از مجروحان که وضعیت وخیمی داشتند توسط بالگرد اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند که متأسفانه یکی از آنها در بیمارستان جان باخت و تعداد قربانیان این حادثه به 12نفر رسید.

مهدی حسنی خلبان شرکت هواپیمایی ماهان در واکنش به واژگونی اتوبوس مسافران گفت: هواپیمای شرکت ماهان که از مشهد عازم ساری بود بعلت خرابی هوا و نبود دید کافی در فرودگاه مقصد، ساعت 1/30 دقیقه بامداد امروز مجبور به فرود در فرودگاه مهراباد شد. برای تعدادی از مسافران که قصد عزیمت به ساری داشتند تقاضای اتوبوس از شرکت مسافربری سیر و سفر کردیم و این عده بوسیله اتوبوس عازم ساری شدند که متاسفانه در میانه راه اتوبوس دچار حادثه شد و تعدادی از مسافران جان خود را از دست دادند.

حسنی با بیان اینکه برخی از مسافران این پرواز هم با خودروهای دیگر عازم ساری شدند افزود: باتوجه به فرود هواپیما در فرودگاه مهراباد و کنسل اعلام شدن پرواز بعلت شرایط جوی فرودگاه ساری، شرکت هواپیمایی ماهان هیچ مسئولیتی در قبال مسافرانی که دچار سانحه شدند ندارد.

رستمی مدیرکل فرودگاه مهراباد هم در این رابطه گفت: این هواپیما از برج مراقبت فرودگاه مهراباد درخواست فرود کرد که چون پرواز داخلی بود ما با تقاضای خلبان برای فرود موافقت کردیم ولی در ارتباط به اتفاقات بعدی اطلاع و مسئولیتی نداریم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1