نخستین اتوبوس گردشگری بدون سقف در تهران رونمایی شد

18 مارس 2017 - 08:00 dsfr.ir/tp0e8

نخستین اتوبوس گردشگری بدون سقف در تهران رونمایی شد
همگردی
اتوبوس گردشگری در نمایشگاه گردشگری تهران

اتوبوس های #گردشگری بدون سقف (Hop-On Hop-Off) در ایام #نوروز با امکاناتی از جمله دستگاه ترجمه همزمان و مسیریاب میزبان گردشگران است.

"رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، فرزاد هوشیار پارسیان عصر چهارشنبه در آیین رونمایی از اتوبوس های گردشگری بدون سقف در سرای محله باغ فردوس با بیان اینکه این نوع اتوبوس ها در 40 شهر معتبر دنیا استفاده شده، افزود: اتوبوس های گردشگری بدون سقف در ایران با سرمایه گذاری بخش خصوصی وارد و با توجه به ویژگی های شهر تهران به عنوان شهر انقلابی بومی سازی شده است.

وی دستگاه ترجمه همزمان و مسیریاب را از جمله امکانات اتوبوس های گردشگری بدون سقف عنوان کرد و گفت: در حال حاضر در دستگاه ترجمه این اتوبوس ها دو زبان عربی و انگلیسی بارگذاری شده و امکان بارگذاری به 16 زبان دنیا نیز وجود دارد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران افزود: اتوبوس گردشگری بدون سقف در مسیر خیابان های امام خمینی (ره)، ولیعصر (عج)، جمهوری اسلامی، سی تیر تردد خواهد کرد و در این مسیرها گردشگران می توانند از بیش از 50 موزه و باغ موزه دیدن کنند.

هوشیارپارسیان با بیان اینکه بلیت های اتوبوس های گردشگری بدون سقف با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی طراحی شده، اظهار کرد: بلیت این اتوبوس ها به مدت 24 ساعت یا 72 ساعت اعتبار دارد که با رنکینگ جهانی به صورت 24 ساعته، 70 هزار تومان و 72 ساعته 100 هزار تومان است که با مدل های جهانی راهبری می شود.

افتتاح تور شمیرانگردی

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به افتتاح تورهای شمیرانگردی اظهار کرد: این تور گردشگری به همت معاونت فرهنگی اجتماعی منطقه یک به صورت پایدار در 2 بخش شرق شمیران (نیاوران) و غرب شمیران (تجریش و خیابان فرشته) فعالیت خواهد کرد.

هوشیار پارسیان با بیان اینکه در 2 مسیر تور شمیرانگردی خانه ها و اماکن تاریخی کمتر شناخته شده، تعریف شده، گفت: مسیر شماره یک این تور شامل باغ خسروشاهی، موزه دارآباد، حسینیه جماران، موزه استاد انتظامی و موزه موسیقی و مسیر شماره 2 شمیرانگردی شامل باغ اعلا السلطنه، موزه سینما، موزه دکتر حسابی، باغ موزه هنرهای ایرانی، موزه تماشاگه راز است.

وی قیمت بلیت های شمیران گردی را به صورت میانگین 20هزار تومان عنوان کرد و افزود: با همکاری خوب آژانس ها و راهنمایان گردشگری میانگین قیمت تورهای تهران گردی نیم روزه، 15 هزار تومان و میانگین قیمت تورهای یک روزه 25 هزار تومان است.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از افتتاح تور گردشگری سه برج (برج آزادی، برج میلاد، برج طغرل) خبر داد و گفت: ایستگاه این تور گردشگری به صورت پایدار در برج میلاد راه اندازی خواهد شد که قیمت این تورها 30 هزار تومان است.

هوشیار پارسیان با بیان اینکه تورهای تهران گردی شهرداری تهران از پنج ماه گذشته به صورت پایدار برگزار می شود، افزود: تاکنون بیش از 5 هزار نفر از این تورهای گردشگری استفاده کردند.

استقرار ایستگاه های اطلاع رسانی در یکصد نقطه تهران

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به استقرار ایستگاه های اطلاع رسانی در یکصد نقطه تهران از 27 اسفندماه 95 تا 13 فروردین 96 گفت: در این ایستگاه ها ضمن معرفی تورهای گردشگری، بسته گردشگری تهران شامل نقشه تهرانگردی و کارت شهروندی به گردشگران ارائه می شود که شهروندان با این کارت ضمن استفاده رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی (اتوبوس، مترو) می توانند از 200 مرکز فرهنگی با 50 درصد تخفیف یا به صورت رایگان دیدن کنند.

هوشیار پارسیان افزود: در نقاط و ورودی های شهر تهران همچون جاده قم - تهران، کرج - تهران و مشهد - تهران، فرودگاه ها و پایانه ها ایستگاه های استقبال و بدرقه از مسافران تدارک دیده شده که نیروهای پلیس راهور، هلال احمر نیز در این ایستگاه ها حضور دارند.

وی با اشاره به مراکز اسکان نوروزی در 11 نقطه شهر تهران گفت: مسافران نوروزی می تواند به مدت یک تا سه روز به صورت رایگان در این اماکن اقامت کنند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران تامین اسکان مناسب و رایگان، برپایی و اقامه نماز جماعت، امکانات نظافت و استحمام، اجرای مسابقات ورزش همگانی با محوریت بازی های بومی محله ای، استقرار کانترهای اطلاع رسانی برای معرفی ظرفیت های گردشگری، برپایی نمایشگاه دستاوردهای مدیریت شهری را از جمله امکانات این مراکز اسکان عنوان کرد.

هوشیار پارسیان افزود: برگزاری تورهای گردشگری رایگان ویژه خانواده شهدا و خانواده های محروم و کم برخوردار از دیگر برنامه های ستاد گردشگری شهرداری تهران در ایام نوروز است.

وی با اشاره به تعریف 24 تور گردشگری در قالب تورهای یک روزه، نیم روزه، پیاده روی و سبز (دوچرخه سواری) در ایام نوروز اظهار کرد: این تورهای گردشگری از 25 اسفندماه 95 تا 15 فروردین 96 میزبان شهروندان است.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه متولی آژانس های گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، گفت: در برگزاری تورهای تهران گردی از آژانس هایی که در حوزه گردشکری شهری موفق بودند، بهره مند شدیم.

هوشیار پارسیان با پیش بینی برگزاری بیش از 35 هزار نفر تور گردشگری در ایام نوروز افزود: شهرداری تهران آمادگی دارد یکصد هزار نفر تور گردشگری در این ایام برگزار کند.

وی اظهار کرد: شهروندان می توانند از طریق سامانه 137، سایت ستاد گردشگری شهرداری تهران به نشانی visit.tehran.ir یا از طریق سامانه USSD *137# و برنامه تلفن همراه «تهران من» از تورهای گردشگری و رزرو این تورها در ایام نوروز اطلاع پیدا کنند.

برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.

1