16 ژانویه 2021 - 09:47

امضای تفاهنامه میان موزه شانگهای و موزه ملی ایران

13 مارس 2017 - 21:00 dsfr.ir/ud5gj

امضای تفاهنامه میان موزه شانگهای و موزه ملی ایران
میثم رودکی / دنیای سفر
اشیا موزه ای موزه ایران باستان

موزه #شانگهای #چین و #موزه ملی ایران با هدف برگزاری نمایشگاه بزرگ جاده ابریشم تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران، به دنبال ملاقات سه ماه گذشته مسئولان موزه ملی ایران و موزه شانگهای چین، روز یک شنبه (22 اسفند) پرفسور «ژی گانگ»، مدیر موزه شانگهای و جبرییل نوکنده، مدیر موزه ملی ایران در ملاقات با یکدیگر درباره ی همکاری های دو جانبه در زمینه انتشارات مشترک، تبادل کارشناس، برگزاری دوره های آموزشی و برنامه ریزی درباره مشارکت در برگزاری نمایشگاه بزرگ جاده ابریشم با حضور موزه های ملی کشورهای مسیر راه باستانی ابریشم گفتگو کردند.

در این دیدار، جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران با تاکید بر روابط دو کشور که پیشینه بسیار کهنی دارد، تداوم چنین ارتباطات فرهنگی را عامل نزدیکی بیشتر و درک متقابل این دو فرهنگ کهن بشری دانست.

«ژی گانگ»، مدیر موزه شانگهای نیز بر گسترش و تحکیم روابط فرهنگی دو کشور تاکید کرد و یکی از راه های تقویت ارتباط را همکاری های بین موزه ای دانست که می تواند در چارچوب نمایشگاه های متقابل، تبادل کارشناس و برگزاری دوره های آموزشی و انتشارات مشترک انجام شود.

در پایان این دیدار تفاهم نامه ای بین موزه ملی ایران و موزه شانگهای به امضای مدیران دو موزه رسید. پس از آن هیات موزه شانگهای به همراهی مدیر موزه ملی ایران و کارشناسان موزه از دو موزه ایران باستان و موزه دوران اسلامی دیدن کردند.

1