تلاش ترکیه برای احیای گردشگری با تخفیف و یارانه

12 مارس 2017 - 14:40 dsfr.ir/fe9yn

تلاش ترکیه برای احیای گردشگری با تخفیف و یارانه
kathimerini.gr
ناامنی ترکیه بر روی گردشگری این کشور اثر نامطلوبی گذاشته است.

مقامات #گردشگری #ترکیه اعلام کردند، امیدوارند با تمهیدات جدید خود بتوانند کاهش 30 درصدی گردشگران در این کشور را جبران کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، «نبی اوچی»، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در حاشیه برگزاری بزرگترین نمایشگاه گردشگری جهان در شهر برلین (ITB Berlin) ابزار امیدواری کرد، 30 درصد کاهش گردشگران خارجی که طی سال گذشته به سبب نگرانی های امنیتی بر صنعت گردشگری این کشور تحمیل شده را با تمهیدات جدید احیاء کند.

شمار گردشگران خارجی ترکیه در سال 2016 پس از مجموعه ای از بمب گذاری ها و همچنین کوتای نافرجام به 25.4 میلیون نفر نزول یافت که کمترین مقدار در 9 سال اخیر آن بود.

رزرو گردشگران آلمانی که به تنهایی 15 درصد از کل گردشگران ورودی به ترکیه را به خود اختصاص می دهند نیز همزمان با افزایش تنش ها بین دو کشور و اعتراض های سیاسی تُرک ها در آلمان و همچنین دستگیری یک خبرنگار آلمانی-ترکیه ای در استانبول روز به روز کم تر می شود و به همین دلیل «مولود چاووش اوغلو»، وزیر امور خارجه ترکیه نیز با حضور غیرمنتظره در نمایشگاه گردشگری برلین تلاش کرد تا گردشگران آلمانی بار دیگر به ترکیه بازگردند و اظهار کرد "هیچ دلیلی ندارد که دوستان آلمانی ما برای آمدن به ترکیه ترسی داشته باشند. ترکیه به اندازه آلمان امن است".

هتل های ترکیه در سال گذشته به طور متوسط 53 درصد تکمیل بودند و از این رو بسیاری از این اقامتگاه ها ناگزیر به شکستن قیمت ها شدند.

«مهمت سورواوغلو»، مدیر هتل 620 تختی «Palm World» که در نزدیکی شهر ساحلی سیده در استان آنتالیا قرار دارد، در حاشیه برگزاری نمایشگاه گردشگری برلین به رویترز گفت: پس از کاهش ۵۰ درصدی قیمت هایش در سال گذشته میلادی هم اکنون این هتل با تخفیف 35 تا 40 درصدی به گردشگران خدمات ارائه می دهد؛ با این وجود تنها 20 درصد از اتاق های این هتل برای تعطیلات تابستان رزرو شده اند، بنابراین بهتر است که با قیمت های پائین تر افرادی به اینجا بیایند تا این که هتل خالی بمانند"

ویز گردشگری ترکیه نیز عنوان کرد دولت در تلاش برای احیای صنعت گردشگری از طریق افزایش یارانه های سوخت خطوط هوایی و کمک به هتل ها برای دریافت وام است. صنعت گردشگری به طور معمول سهم 30 میلیارد دلاری در اقتصاد کشور ترکیه دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر یارانه سوخت 6 هزار دلاری برای هر پرواز طبق برنامه یا چارتر با 200 مسافر اختصاص می یابد و تعداد فرودگاه های واجد شرایط نیز از 5 به 14 افزایش یافته است.

1