6 ژوئیه 2020 - 07:48

ایران جزو 10 منتخب برتر بورس گردشگری آلمان شد

12 مارس 2017 - 14:20 dsfr.ir/6z98s

ایران جزو 10 منتخب برتر بورس گردشگری آلمان شد
ایسنا
سفیر ایران در آلمان درحال بازدید از سالن ایران در ITB

ایران در بین 184 کشور حاضر در بورس بین المللی #گردشگری #آلمان، جزو 10 غرفه برتر انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، 10 کاندیدای برتر نمایشگاه ITB 2017 که از میان 10 هزار غرفه دار انتخاب شده اند، مقاصدی چون شارجه، ابوظبی، دبی، رأس الخیمه و ... بوده اند که ایران در جایگاه دهم برگزیده های امسال ایستاده است.

در طراحی سالن اختصاصی ایران از معماری ایران باستان، دوران اسلامی و طبیعت کشورمان بهره گرفته شده که در پنج روز برپایی میزبانی و پذیرایی ایرانی نیز در آن به رخ کشیده شده و با استقبال متخصصان گردشگری و متقاضیان سفر به ایران نیز مواجه شده است.

امسال علاوه بر 32 آژانس گردشگری، شهرداری تبریز برای معرفی شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 و همچنین راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای تبلیغ و توسعه گردشگری ریلی، برای نخستین بار حضور داشته اند.

نمایشگاه گردشگری آلمان امسال 180 هزار بازدیدکننده داشته که بنابر اظهارات نمایندگان ایرانیِ حاضر در ITB، بازارهای تازه نفسی وارد تعاملات گردشگری با کشورمان شده اند.

علی ماجدی سفیر ایران در آلمان نیز که سال گذشته حاضر نشد از غرفه ایران که با بی نظمی هایی در آماده سازی همراه بود بازدید کنند، امسال در دیدار از آن برای همکاری و حمایت از صنعت گردشگری و فعالان آن در ایران اعلام آمادگی کرد.

این نمایشگاه که امروز (یکشنبه) آخرین روز برپایی خود را پشت سر می گذارد، در این دوره با نگرانی هایی تحت تاثیر سیاست های جدید آمریکا و اتحادیه اروپا برای تحدید ویزا همراه بوده، چرا که بسیاری از فعالان این صنعت معتقدند؛ تصمیم آمریکا و عمل مقابل به مثل اتحادیه اروپا در کنار خروج انگلیس از این اتحادیه و حوزه شینگن، باعث کاهش سفر در سال های آینده خواهد شد، با این حال رایزنی های گسترده ای که در بورس گردشگری آلمان رخ داد، اندکی از این نگرانی ها کاست.

بسیاری از شرکت کنندگان ایرانی در نمایشگاه برلین از تمایل برخی کشورهای اروپایی که در سال های تحریم، سطح روابط شان با ایران کمرنگ شده بود، خبر داده اند. رییس جامعه تورگردانان ایران نیز حضور امسال ایران را برخلاف سال گذشته که با حواشی همراه بود، مثبت ارزیابی کرده و انتخاب ایران به عنوان یکی از 10 غرفه برتر این نمایشگاه را مصداقی بر این حضور پررنگ و موفق دانسته است.

نمایشگاه گردشگری آلمان که به بورس گردشگری معروف است، از هشتم تا 12 مارچ برابر با 18 تا 22 اسفندماه در برلین برپا بوده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1