8 اکتبر 2021 - 07:30

عابدزاده: گزارشی از گران فروشی بلیت هواپیما نداشته ایم

11 مارس 2017 - 20:10 dsfr.ir/5z2ww

عابدزاده: گزارشی از گران فروشی بلیت هواپیما نداشته ایم
نیما نجف زاده
مسافران در فرودگاه مشهد

تعداد صندلی های ناوگان هوایی در یک سال گذشته تنها 10 درصد افزایش یافته است اما ما شاهد رشد 21 درصدی در تعداد مسافران هوایی هستیم.

"رئیس سازمان هواپیمایی کشوری"

به گزارش خبرنگار تین نیوز، علی عابدزاده در نشست خبری مراسم ورود دومین هواپیمای برجامی به کشور با بیان اینکه نوسازی ناوگان هوایی کشور باید در راستای حقوق شهروندی و رضایت مندی مسافر صورت بگیرد، گفت: به علت فرسودگی ناوگان هوایی شرکت های هواپیمایی در سال های اخیر جابه جایی 4 میلیون مسافر را از دست داده اند.

وی در خصوص ورود هواپیماهای با عمر 18 تا 20 سال به کشور گفت: خرید هواپیماهای کارکرده با شرایط دستورالعمل مصوبه شورای عالی هواپیمایی است که جنبه های مختلفی را در آن مورد توجه قرار داده ایم به همین جهت طبق مصوبات رسمی ما اجازه ورود هواپیماهایی با سن تولید قبل از سال 1998 میلادی را صادر نمی کنیم، و مجوز ورود چند فروند هواپیما با سن بالا مربوط به یک سال اخیر نیست و در گذشته صادر شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در یک سال اخیر موفق شدیم متوسط سن ناوگان را یک سال کاهش دهیم و این ناوگان 30 سال افزایش سن داشته است، جوان کردن ناوگان نیازمند زمان است.

عابدزده با بیان اینکه آزادسازی نرخ ها موجب امکان استفاده بیشتر مردم از حمل ونقل هوایی شده است، گفت: در یک سال اخیر افزایش صندلی ناوگان کمتر از 10 درصد بوده است اما 21 درصد افزایش مسافر داشته ایم.

عابدزاده درباره نرخ های نجومی برخی پروازها در ایام نوروز گفت: شرکت ها نرخ ها را تعیین می کنند و باید در مقابل مسافر پاسخگو باشند ضمن آنکه در سیستم چارتری هم شرایط را زمانی قبول می کنیم که مشمول مقررات چارتری باشد، اما باید عنوان کنم که گرانفروشی های بزرگ و غیرقابل توجیه در بخشی که ایرلاین ها به طور رسمی بلیت می فروشند نداشته ایم.

1