14 ژوئیه 2020 - 22:00

دوستداران میراث فرهنگی، بافت تاریخی یزد را نظافت کردند

11 مارس 2017 - 11:50 dsfr.ir/bx2c6

دوستداران میراث فرهنگی، بافت تاریخی یزد را نظافت کردند
ا. اس. میرجلالی
نظافت بافت تاریخی یزد

بافت تاریخی #یزد از سوی دوستداران میراث فرهنگی به منظور استقبال از مهمانان نوروزی نظافت و پاک سازی شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «فاطمه دانش یزدی» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در این خصوص اظهار کرد: این طرح علاوه بر بافت تاریخی، در سه محل شاخص در این بافت شامل بقعه سید رکن الدین، موزه حیدرزاده و زندان اسکندر انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: این طرح به منظور نگاه همگانی و مردمی برای حفظ اماکن تاریخی اجرا شد، چون اگر برای حفظ و نگهداری بناهای تاریخی، مردم مشارکت نداشته باشند، فعالیت های ارگان های دولتی کم اثر خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد تصریح کرد: این طرح در استان به صورت هماهنگ و با حضور انجمن ها و تشکل های مردمی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در شهرهای یزد و میبد و به شکل ویژه در بافت تاریخی این دو شهر انجام شد و در بقیه شهرستان های استان نیز این طرح با مشارکت تشکل های محلی صورت گرفت.

دانش یزدی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: کشیک های نظافت بافت تاریخی برای ایام نوروز توسط شهرداری مشخص شده و در این ایام به مردم خدمت رسانی خواهند کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای رفاه و آسایش مسافراون نوروزی نیز تعدادی کانکس سرویس بهداشتی در برخی نقاط بافت تاریخی یزد برای ایام نوروز جانمایی شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1