6 ژوئن 2020 - 02:17

بازار زنجان در ایام نوروز باز است

11 مارس 2017 - 10:30 dsfr.ir/m75cn

بازار زنجان در ایام نوروز باز است
عبدالرضا دلاکی
بازار زنجان طولانی ترین بازار ایران

صنعتگران صنایع دستی قول وعده داده اند که کارگاه ها و فروشگاه های صنایع دستی در ایام #نوروز باز باشد.

"معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان"

محمودعلی محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه سال گذشته استقبال صنعتگران صنایع دستی در باز بودن فروشگاه های خود بی نظیر بود، گفت: امسال نیز صنعتگران وعده داده اند که کارگاه ها و فروشگاه ها باز باشد و گردشگران به راحتی بتوانند نسبت به خرید سوغاتی اقدام کنند.

وی افزود: باز بودن سایر مغازه ها در بازار زنجان بستگی به همت انجمن بازار و اتحادیه ها دارد ولی اتحادیه چاقو و مس وعده داده اند که فروشگاه های صنایع دستی از اول فروردین ماه باز باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: سال های گذشته با برپایی نمایشگاه های صنایع دستی در نقاط مختلف شهر اتحادیه ها اعتراض می کردند که این اقدام سبب می شود که باز بودن فروشگاه ها بی فایده باشد و گردشگران کمتری از داخل بازار و راسته فعالان صنایع دستی بازدید کنند. به همین جهت امسال در ایام نوروز در شهر زنجان فقط بازارچه صنایع دستی فعال بوده و نمایشگاهی در سایر نقاط شهر برپا نخواهد شد، زیرا معتقدیم با فعال بودن 300 فروشگاه صنایع دستی که در شهر زنجان فعال هستند خلائی برای خرید گردشگران وجود نخواهد داشت.

علی محمدی در خصوص بازارچه صنایع دستی زنجان اظهار کرد: وجود بازارچه صنایع دستی در کنار رختشویخانه، سبب افزایش ماندگاری گردشگر شده و زمان حضور گردشگران را که پیش از این 30 دقیقه بود تا سه ساعت افزایش دهد. پیش از این گردشگران با حضور در رختشویخانه و بازدید از کل بنا و چند غرفه صنایع دستی مجموعه را ترک می کردند، ولی هم اکنون پس از راه اندازی بازارچه صنایع دستی، گردشگران علاوه بر بازدید از بازارچه و کارگاه سفال به صرف نهار در شربتخانه می پردازند.

این مسئول عنوان کرد: در ایام نوروز بسیار مشاهده شد که گردشگران برای صرف نهار به این مجموعه باز می گشتند و حتی تا سه روز نیز در استان اقامت داشته و سفر خود را به تعویق انداختند و با وجود تمام شدن غذای سنتی زنجان به نام کاله جوش ساعت ها برای پخت مجدد آن منتظر ماندند که این موضوع با ایجاد فضایی مفرح در این مکان اتفاق افتاده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1