17 ژانویه 2021 - 10:16

خراسان رضوی رتبه نخست استانداردسازی هتلها در کشور

10 مارس 2017 - 13:00 dsfr.ir/6q22a

خراسان رضوی رتبه نخست استانداردسازی هتلها در کشور
نامشخص
هتلی در مشهد

رئیس اتحادیه #هتلداران خراسان رضوی گفت: این استان در زمینه استانداردسازی واحدهای اقامتی #هتل رتبه نخست کشور را دارد.

محمد قانعی روز چهارشنبه گفت: مشهد تنها شهر کشور است که روند استانداردسازی واحدهای اقامتی هتل را از سال 1387 آغاز کرده است.

وی ادامه داد: هم اینک 95 درصد هتل های خراسان رضوی با استانداردهای روز جهانی تطبیق داده شده اند و این روند به شکل طبیعی در حال طی شدن است بطوری که دوره بازنگری استانداردها نیز در اغلب هتل هایی که در نخستین سال اقدام به اجرای استانداردهای اعلام شده نموده بودند آغاز شده است.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: هتلهای باقیمانده نیز روند استانداردسازی را آغاز کرده و طی چند ماه آینده موفق به دریافت گواهینامه استانداردسازی هتل ها می شوند. وی افزود: هم اینک استانداردسازی در همه هتلهایی که مورد بهره برداری قرار می گیرند رعایت می شود زیرا تنها در صورت برخورداری از این گواهینامه اجازه بهره برداری از هتل صادر می شود.

قانعی ادامه داد: هم اکنون 206 هتل یک تا پنج ستاره در خراسان رضوی فعال و حدود 200 واحد هتل دیگر نیز در حال ساخت و بهره برداری است. وی گفت: سطح کیفی و کمی خدمات در هتل های خراسان رضوی و مشهد در مقایسه با هتلهای مشابه در سایر نقاط کشور به مراتب بالاتر و مطلوب در نظر مسافران است.

گفتنی است، خراسان رضوی با 52 درصد واحدهای اقامتی دائم کشور شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر، هزار واحد از این مراکز اقامتی را در اختیار دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1