با حضور سفیر چین

جشنواره عید بهار چین در کاخ نیاوران افتتاح شد

9 مارس 2017 - 17:00 dsfr.ir/ym3nq

جشنواره عید بهار چین در کاخ نیاوران افتتاح شد
روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران
جشنواره عید بهار چین

جشنواره عید بهار چین با حضور سفیر #چین در مجموعه فرهنگی تاریخی #نیاوران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران جشنواره عید بهار چین با حضور «پانگ سن» سفیر کشور چین در تهران، سید رحمت اله رئوف حنان، مدیر این مجموعه، همسر وزیر امورخارجه کشورمان و احمد محمدی، رئیس انجمن دوستی ایران و چین صبح امروز پنج شنبه 19 اسفندماه در این مجموعه افتتاح شد.

«پانگ سن» سفیر کشور چین در آیین افتتاح جشنواره عید بهار چین اظهار داشت: بسیار خوشحالیم که رئیس جمهور کشورمان سفر موفقی به کشور ایران داشته و تمایل داریم ارتباطات دو کشور بیشتر شده و در بالاترین سطح ادامه پیدا کند.

همچنین رئیس انجمن دوستی ایران و چین در این آیین از میزبانی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران تشکر و از حضور در این مجموعه ابراز خرسندی کرد.

گفتنی است در آستانه عید نوروز پنجمین جشنواره عید بهار چین 19 و 20 اسفند ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می شود.

جشنواره غذا، اجرای نمایش توسط هنرمندان شامل نواختن ساز، ووشو، بندبازی و شعبده بازی و اجرای بازی های جالب چینی و نمایش آیین های سنتی چین از جمله برنامه های این جشنواره  هستند. همچنین نمایش هنرهای عمومی و سنت چین همچون خوشنویسی، نمایشگاه عکس و برپایی نمایشگاهی از هنرهای معاصر و صنایع دستی با نمایش زنده صنعت کاران دیگر برنامه ها را تشکیل می دهند.

این جشنواره در پی تفاهم نامه منعقد شده میان معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  و سفارت چین در کشور جمهوری اسلامی ایران جهت برگزاری هفته های فرهنگی در 2 کشور برگزار می شود. این جشنواره با هدف تایید روابط و اشتراکات فرهنگی تاریخی و نیز تقویت بیش از پیش روابط دوستانه بین دو  کشور برگزار می شود.

علاقه مندان جهت شرکت در این برنامه می توانند 19 و 20 اسفند از ساعت 10 تا 19 به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1