9 ژوئیه 2020 - 19:05

سرکیسه کردن گردشگران خارجی در ژاپن

6 مارس 2017 - 10:00 dsfr.ir/1p0f1

سرکیسه کردن گردشگران خارجی در ژاپن
japantimes.co.jp
گردشگران خارجی در ژاپن

دولت #ژاپن اعلام کرد، در حال تلاش برای جلوگیری از تحمیل هزینه های سنگین و اضافی به #گردشگران خارجی است.

به گزارش ایسنا به نقل از ژاپن تایمز، دولت ژاپن اعلام کرد با کسب و کارهای غیرقانونیِ مرتبط با گردشگری که به اصطلاح در حال "سرکیسه کردن توریست های خارجی" در این کشور هستند به شدت برخورد خواهد کرد.

آژانس گردشگری ژاپن اعلام کرده برخی آژانس های مسافرتی داخلی که خدماتی چون محل اقامت، خرید و دیگر فعالیت های تفریحی را به گردشگران ارائه می دهند، از راهنمایانی استفاده می کنند که گردشگران را برای خرید به فروشگاه هایی خاص می برند و در عوض خرید کالاهایی به قیمت گزاف از سوی گردشگران، درصد سود از مغازه داران دیافت می کنند.

پلیس استانی فوکوئوکا در ژاپن اعلام کرده، در ماه مارس سال گذشته یک مجری تور شناسایی کرده اند که با استفاده از این راهنمایان غیرقانونی و از طریق بردن گردشگران چینی به فروشگاه ها، مبلغ 75 میلیون ین درآمد داشته است!

گردشگران خارجی ورودی به ژاپن نسبت به این کلاه بردای ها از سوی آژانس های مسافرتی و مجریان تور داخلی اعتراض کرده اند و در حالی که آژانس های مسافرتی باید در دولت مرکزی به ثبت رسیده باشند، مجریان تورهای داخلی در ژاپن شامل این قانون نمی شوند و از این رو آژانس گردشگری ژاپن با ارائه طرحی، خواستار بازبینی در این قانون و الزام تورهای داخلی به ثبت دولتی شده است.

در آمارگیری سال گذشته مشخص شد که 864 مجری تور داخلی در ژاپن فعال هستند که از میان 293 تور که حاضر به پاسخگویی شدند، 70 درصد گردشگران را به فروشگاه های خرید سوغات می بردند.

مجموع شمار گردشگران خارجی ورودی به ژاپن در سال 2016 با رشد 21.8 درصدی نسبت به سال گذشته آن به بیش از 24 میلیون نفر رسید تا برای چهارمین سال پیاپی رکوردزنی کرده باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1