۳۴ نمایشگاه بین المللی، میزبان فعالان گردشگری ایران

هلند (2)

دنیای سفر: ایران فرصت دارد در سال جاری میلادی در ۳۴ نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری حضور پیدا کند. مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام این خبر گفت: لیست نمایشگاه‌ها را به استان‌ّها اعلام کرده‌ایم تا آمادگی خودرا برای حضور در هریک از این نمایشگاه‌ها اعلام کنند. همچنین این لیست به جامعه تورگردانان، انجمن صنفی، مناطق آزاد، کانون اتومبیل رانی و شرکت‌های وابسته اعلام شده‌است.

سید محمد کاظم خلدی نسب به نمایشگاه مسکو و اعلام آمادگی استان گیلان و بوشهر برای حضور در آن اشاره کرد و گفت: باید نحوه حضور در این نمایشگاه‌ها را مشخص کنیم. درعین حال نمایشگاه موندیال فرانسه را خواهیم داشت و حضور در نمایشگاه اکسپو در میلان ایتالیا را نیز مد نظر داریم.

به گفته این مقام مسئول، نمایشگاه اکسپو میلان از تیر آغاز به کار می‌کند و در بازه زمانی شش ماه برگزار خواهد شد. به این واسطه ستاد اکسپو تشکیل شده و به زودی برنامه‌های نحوه حضور و محتوای آن اعلام خواهد شد.

مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری همچنین از حضور در نمایشگاه ماتا در مالزی و حضور در نمایشگاه شانگهای چین خبر داد که برای فعالان بخش گردشگری بسیار اهمیت دارد چراکه جذب گردشگران چینی و در دست گرفتن بازار چین یکی از اهداف گردشگری در سال ۲۰۱۶ است که به صورت جدی پیگیری می‌شود.