ورود رسمی صنعت هتلداری به بازار سرمایه

عرضه 10 درصدی سهام گروه هتل های هما در بورس تهران

2 اکتبر 2016 - 13:00 dsfr.ir/n71qx

عرضه 10 درصدی سهام گروه هتل های هما در بورس تهران
homahotels.com
هتل هما تهران

گروه هتل های هما با سرمایه ای بالغ بر 196 میلیارد تومان به عنوان نخستین هتل ایرانی در بورس تهران پذیرفته و در نوبت عرضه اولیه 10 درصدی قرار گرفت.

به گزارش بورس پرس، مدیر پذیرش اوراق بهادار شرکت بورس درباره نتیجه جلسه دیروز هیات پذیرش اظهار داشت: در این جلسه با ورود صنعت هتلداری به بورس موافقت و طی آن گروه هتل های هما با سرمایه 196 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس پذیرفته شد.

اسماعیل درگاهی با اشاره به اینکه صنعت هتلداری در دوره پسابرجام با رونق چشمگیری موجه شده، ابراز داشت: گروه هتل های هما شامل 5 هتل هما واقع در تهران، شیراز، بندرعباس و دو هتل در مشهد است که در مجموع دارای 788 اتاق و سوئیت است.

وی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی سهامدار عمده این شرکت بوده و فقط 10 درصد از سهام را در بورس اوراق بهادار عرضه خواهد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه گروه هتل های هما پیش از این نیز چندین بار توسط سازمان خصوصی سازی آگهی شده، گفت: موفقیت عرضه به شرایط بازار بستگی دارد. به طور معمول در عرضه های خصوصی سازی باید پول زیادی در اختیار خریدار باشد؛ اما به طور قطع عرضه در بورس اوراق بهادار با توجه به میزان سهام قابل عرضه با موفقیت همراه خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1