ملاک انتخاب بهترین هتل، رسانه گردشگری و ... چیست؟

28 سپتامبر 2016 - 10:30 dsfr.ir/3j8a3

ملاک انتخاب بهترین هتل، رسانه گردشگری و ... چیست؟
لیلا قدرت الهی فرد
مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری

در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری هتل "پیروزی" اصفهان به عنوان هتل برتر کشور انتخاب و مدیریت هتل لوح تقدیر و تندیس هتل برتر را از دکتر حسن روحانی دریافت کرد.

در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری که روز پنجم مهرماه در سالن همایش های صدا و سیما و با حضور رئیس جمهور و تنی چند از وزرا و معاونین کابینه برگزار شد، هتل "پیروزی" اصفهان به عنوان هتل برتر کشور انتخاب و مدیریت هتل لوح تقدیر و تندیس هتل برتر را از دکتر حسن روحانی دریافت کرد.

همچنین در این مراسم برترین های صنعت گردشگری در سایر حوزه ها نظیر رسانه های گردشگری، دفاتر خدمات گردشگری، گروه های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و ... نیز انتخاب و جوایز و تقدیرنامه هایی را کسب کردند.

انتخاب این افراد و موسسات در شرایطی است که از جانب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی صنعت گردشگری در کشور و برگزارکننده این مراسم، نه پیش از انتخاب و نه حال که جوایز اهدا شده و همه چیز تمام شده است، هیچ ملاک و معیار مشخصی برای نمره دهی، ارزش گذاری و انتخاب برترین های صنعت گردشگری کشور معرفی نشده و این شائبه را ایجاد می کند که انتخاب برترین ها بر اساس معیارهایی دیگر صورت گرفته است.

در حالی که معاون گردشگری قبلا گفته بود برترین ها در یک رقابت سالم و بر اساس شاخص های تعیین شده برگزیده شده اند، برخی از تشکل های گردشگری حاضر به مشارکت در انتخاب برترین ها نشده و علت آن را شفاف نبودن شاخص ها و نحوه تعیین شرایط برای انتخاب برگزیده ها اعلام کردند.

در همین رابطه، رئیس انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی، زیارتی و گردشگری استان تهران با انتقاد از مشخص نبودن معیارها جهت معرفی برگزیدگان گردشگری، اظهار داشت: یكى از موضوعات مهم این رویداد معرفى برگزیدگان گردشگرى به ویژه فعالان بخش خصوصى است، نكته ای كه چند سالى است به آن پرداخته می شود ولى هنوز مشخص نیست ملاک انتخاب چه بوده است.

رضا اباذری افزود: لازم است تا معاونت گردشگرى، رزومه اى از سوابق، توانمندی ها، نوآورى ها و دیگر قابلیت هایی كه منجر به این انتخاب ها شده را به اذهان عمومى معرفى تا شاید به عنوان الگوى دفاتر بخش خصوصى قلمداد كنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « هتل جار » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1