در سال جاری انجام می شود:

واگذاری 180 مجموعه فرهنگی و تاریخی به بخش خصوصی

27 سپتامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/zb11j

واگذاری 180 مجموعه فرهنگی و تاریخی به بخش خصوصی
goglet.ir
کاروانسرای شاه عباسی کرج

معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از واگذاری 180 مجموعه فرهنگی و تاریخی به بخش خصوصی خبر داد و گفت: این مهم در سال جاری انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سمیع الله حسینی مکارم شامگاه دوشنبه در مراسم بازگشایی کاروانسرای شاه عباسی که همزمان با روز جهانی گردشگری همراه بود، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: باید از تمام دستاورهای انقلاب دفاع و نهایت استفاده را برد.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های امروزه برای جوانان کشور مبحث اشتغال است، افزود: در تمام کشورهای جهان بحث گردشگری مورد توجه ویژه قرار گرفته و تقریبا بیش از یک میلیارد و 200 میلیون گردشگر در جهان برآورد شده است.

معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خاطرنشان کرد: از صنعت گردشگری در جهان میزان هزار و 400 میلیارد دلار درآمد کسب شده که سهم ایران از این میزان بیش از 7 میلیارد و 500 هزار دلار بوده است.

حسینی مکارم تصریح کرد: گردشگری امروز برای کشور از جهات متعددی کارکرد دارد، دولت یازدهم به ویژه در زمان پسابرجام توانسته با رونق بخشیدن با بحث گردشگری در این بخش توفیقات خوبی کسب کند. وی اعلام کرد: 4 درصد رشد گردشگری جهان را شاهد هستیم و از رشد 10 درصدی گردشگری برخوردار بوده ایم.

معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه سرمایه گذاری حوزه گردشگری ایجاد شده است، گفت: در زمان کنونی جامعه، دولت و مردم توجه ویژه به امر گردشگری دارند. وی با بیان اینکه امید است بتوان بستر این مهم در کشور بیش از گذشته فراهم شود، گفت: مشارکت با بخش خصوصی یکی از رویکردهای دولت بوده است.

حسینی مکارم گفت: بنا داریم در سال جاری 180 مجموعه فرهنگی و تاریخی به بخش خصوصی واگذار شود. وی افزود: حدود 25 پروژه در شیراز در اختیار بخش خصوصی قرار داده شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1