رئیس سازمان میراث فرهنگی:

فضای مناسب برای رشد صنعت گردشگری فراهم است

20 سپتامبر 2016 - 09:30 dsfr.ir/8a36u

فضای مناسب برای رشد صنعت گردشگری فراهم است
وحید عابدی
مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

فضای مناسب برای رشدصنعت گردشگری فراهم شده و وظیفه داریم اطلاعات مناسب را در اختیار سرمایه گذاران علاقه مند به بازار گردشگری ایران، قرار دهیم.

"رئیس سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی در نشستی با حضور اعضاء شورای سیاستگذاری این همایش، گفت: امیدوارم برگزاری این همایش، یک حرکت خوب و تاثیرگذار باشد و منافع عملی، اجرایی و محتوایی آن در رشد و توسعه صنعت گردشگری نمود پیدا کند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در فضای پس از توافق هسته ای، اشتیاق سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بازار گردشگری ایران افزایش قابل توجهی داشته است، افزود: پس از اجرای برجام، حدود ۴۰ گروه سرمایه گذار خارجی در سطوح مختلف برای بررسی و مطالعه بازار گردشگری کشورمان به ایران سفر کرده اند، برخی از این گروه ها در حال مطالعه وضعیت آینده اقتصاد و صنعت گردشگری ایران هستند و برخی نیز در حال آماده سازی مقدمات اولیه برای سرمایه گذاری در این بخش هستند.

سلطانی فر اضافه کرد: این اتفاقات مثبت و تاثیرگذار از برکات اجرای برجام است، چراکه فضای مناسب برای رشد و توسعه صنعت گردشگری فراهم شده است و ما وظیفه داریم تا اطلاعات و راهنمایی های مناسب را در اختیار سرمایه گذارانی که علاقه مند به ورود به بازار گردشگری ایران هستند، قرار دهیم.

رئیس همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی ادامه داد: امروز ذهن همه متوجه بخش گردشگری و استفاده از ظرفیت های این بخش است، وجود این باور که رشد و توسعه گردشگری، فواید و مزایای قابل توجهی برای کشور به همراه دارد به عنوان اصل و اساس کار در این بخش بسیار مهم است.

سلطانی فر در ادامه با بیان اینکه، سرمایه گذاری نیازمند مطالعه، بررسی و امری زمانبر است، گفت: سرمایه گذاران خارجی با حضور در بخش های، آموزش نیروی انسانی، ارتقاء سطح خدمات و پیاده سازی مدیریت تاسیسات گردشگری حضور خود را آغاز می کنند و در گام های بعدی، پس از تثبیت حضور خود و ایجاد اعتماد متقابل، اقدام به سرمایه گذاری های مستقیم می کنند.

وی گفت: برگزاری همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی گامی موثر در ارائه ظرفیت ها و معرفی فضای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری کشور است.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: پنل هایی که در روز دوم همایش بین المللی سرمایه گذاری برگزار خواهد شد بسیار حائز اهمیت است و باید با برنامه ریزی، اهداف مشخص و از پیش تعیین شده از ملاقات های رو در رویی که در این روز بین سرمایه گذاران خارجی و داخلی برگزار می شود، در راستای رشد و توسعه صنعت گردشگری کشور بهره برداری شود.

سلطانی فر با رویکرد اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: محتوای پنل ها و ملاقات هایی که در این همایش صورت می گیرد باید به صورت اجرایی و عملیاتی پیگیری شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1