ثبت نام زیارت اربعین در سامانه سماح آغاز شد

18 سپتامبر 2016 - 08:00 dsfr.ir/d12by

ثبت نام زیارت اربعین در سامانه سماح آغاز شد
خبرگزاری شبستان
مسافران ایرانی در مرز ایران و عراق

متقاضیان زیارت اربعین که از 16 مرداد در سماح ثبت نام کرده اند، از امروز به مدت 72 ساعت فرصت دارند با پرداخت هزینه ها، ثبت نام خود را نهایی کنند.

"سازمان حج و زیارت"

در متن اطلاعیه سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه ثبت نام از متقاضیان زیارت اربعین در سامانه سماح همچنان ادامه دارد، آمده است: افرادی که از تاریخ 16 مردادماه سال جاری در سامانه سماح ثبت نام کرده اند از روز شنبه مورخ 27 شهریور ماه به مدت 72 ساعت مهلت دارند، نسبت به پرداخت هزینه های مربوطه و نهایی نمودن ثبت نام خود اقدام کنند.

متقاضیان زیارت اربعین که در سماح ثبت نام کرده اند، لازم است برای تکمیل و نهایی کردن روند ثبت نام خود، با ورود به سامانه، در صفحه اول با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری به صفحه پرداخت هزینه ها رفته و نسبت به واریز وجوه از طریق یکی از درگاه های بانکی اقدام نمایند.

ضمنا هزینه های عزیمت به عتبات عالیات در ایام اربعین شامل موارد زیر می باشد:

هزینه ارزی اخذ روادید بابت هر نفر 40 دلار که معادل ریالی آن روزانه به نرخ آزاد بانک مرکزی با کارمزد مربوطه بر روی سامانه محاسبه می شود.

هزینه بیمه و خدمات درمانی بابت هر نفر 259.000 ریال

حق الزحمه کارگزاری 100.000 ریال

شایان ذکر است قبل از پرداخت هزینه ها، امکان ویرایش اطلاعات و حذف و اضافه اعضای گروه و نیز ثبت درخواست ویزا وجود دارد.

نکات مهم:

با توجه به اینکه علاقه مندان می توانند با مراجعه به سامانه سماح ، شخصا نسبت به ثبت نام و تشکیل گروه اقدام نمایند، چنانچه ثبت نام توسط دفاتر خدمات زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت انجام شود به ازاء هر نفر مبلغ 20.000 ریال به هزینه های فوق افزوده می شود.

دریافت هرگونه وجهی به صورت دستی توسط دفاتر زیارتی ممنوع است.

سرگروه محترم می بایست پس از واریز هزینه های مربوطه، مدارک خود و اعضای گروه شامل اصل گذرنامه معتبر و دو قطعه عکس 3x2 یا 4x3 را به دفتر زیارتی که بهنگام ثبت نام در سامانه سماح انتخاب کرده، تحویل نماید.

در صورت انصراف هر یک از اعضا از عزیمت به عتبات عالیات در ایام اربعین، لازم است سرگروه به دفتر زیارتی انتخابی مراجعه و انصراف آن فرد را اعلام نماید. بدیهی است در صورت انصراف، در هر مرحله با توجه به اقدامات صورت گرفته، خسارت مربوطه کسر و مبلغ باقیمانده به عضو منصرف عودت داده خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1