بلیط های متروی تهران از امروز هوشمند شد

15 سپتامبر 2016 - 22:00 dsfr.ir/nk2tq

بلیط های متروی تهران از امروز هوشمند شد
سینا شیری
مترو تهران

از امروز پنجشنبه بلیط های تک سفره و دوسفره مترو تهران هوشمند شد و بلیط های قبلی از اعتبار خارج شد.

"مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه"

مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: با توجه به استقرار کامل دستگاه های ایرانی پذیرش بلیت هوشمند بارکدی در ایستگاه های مترو، امکان عبور از گیت های مترو تنها با بلیت های تک سفره و دو سفره Qr امکان پذیر است.

احسان مقدم با بیان اینکه بلیت های تک سفره و دو سفره جدید مترو که حاوی بارکدهای دوبعدی (QR) هستند خاطرنشان کرد: از آبان سال گذشته این بلیط ها به صورت آزمایشی در کنار بلیت های مغناطیسی استفاده می شد که اکنون با استقرار کامل سیستم جدید، بلیت های قدیمی مغناطیسی از رده خارج شد.

وی تاکید کرد: این بلیت ها دارای بارکد منحصر به فردی هستند که با قرار دادن آن بر روی صفحه نمایشگر گیت، تردد امکان پذیر می شود. وی تصریح کرد: میزان خطا در قرائت بلیت هایQR کد نزدیک به صفر است و با استفاده از این فناوری می توان جلوی هرگونه سوء استفاده و تقلب مانند کپی کردن بلیت‏ ها را گرفت و همچنین استفاده از این بلیت ها به جای بلیت های قدیمی موجب کاهش هزینه تعمیر و نگهداری گیت ها به علت حذف قطعات مکانیکی می شود.

به گفته مقدم، بهبود خدمات به مسافران به دلیل افزایش سرعت تردد، بستر سازی مناسب جهت توسعه خدمات و سرویس های بهتر به مسافران در آینده ( از جمله امکان خرید و پرداخت از طریق اینترنت و موبایل) از دیگر عوامل استفاده از این بلیط ها است.

وی تاکید کرد: تغییری در بلیت های اعتباری مبلغ دار که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند صورت نگرفته و مسافران می توانند از انواع این بلیت ها برای تردد آسان تر در ایستگاه های مترو استفاده کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
18 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1