سفر فرنگ با خورد و خوراک ارزان!

16 سپتامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/3557i

سفر فرنگ با خورد و خوراک ارزان!
divinelifestyle.com
فروشگاه مواد غذایی ALDI در آلمان

موارد گفته شده در این نوشته را در سفر به کشورهای اروپایی در نظر داشته باشید.

اگر اهل دودوتا چهارتا هستید و قبل از سفر برای ریال ریال تان برنامه ریزی می کنید چند نکته کاربردی را که در ادامه برایتان خواهم گفت، در سفر به کشورهای اروپایی در نظر داشته باشید.

این نکات حاصل تجربیات گردشگرانی است که در سال های اخیر به اروپا سفر کرده اند.

  1. همیشه برخی غذاهای آماده وطنی را جهت تنوع بخشیدن به رژیم مناسب غذایی و کاهش هزینه ها با خود ببرید.
  2. المنت های آبجوش ساز برای جوش آوردن آب را در چمدان تان بگذارید خوردن چای و قهوه می تواند برخی اوقات خیلی ارزشمند باشد.
  3. خوشبختانه تقریبا همه جای اروپا آب آشامیدنی همان آب شیر هست و خود مردم آنجا هم همان آب را می آشامند. پس بی جهت پول آب معدنی ندهید.
  4. خرید نوشابه از فروشگاه های بزرگ هم خصوصا در ابعاد 1.5 یا 2 لیتری بسیار به صرفه تراست. به خصوص اگر به جای نوشابه های کوکاکولا و پپسی از مارک یا برند خود فروشگاه استفاده کنید. گفتنی است، برخلاف ایران با توجه به قوانین حفظ محیط زیست نوشابه های قوطی فلزی ارزان تر از بطری های پلاستیکی است.
  5. برای خرید از فروشگاه ها بهتر است خودتان کیسه همراه داشته باشید وگرنه برای کیسه های نایلونی هم باید پول بدهید!
  6. قیمت رستوران ها در اروپا بالاست. اما خرید غذاهای آماده حداقل برای برخی وعده ها از فروشگاه های زنجیره ای چون کارفور و ... می تواند خیلی در کاهش هزینه ها نقش داشته باشد. در برخی رستوران ها علاوه بر قیمت غذا باید هزینه های جانبی مخلفات و خدمات را هم پرداخت کنید که این موضوع را هم مورد توجه قرار بدهید.
  7. برای خرید در آلمان فروشگاه های ALDI و LIDEL و در اتریش HOFER و LIDEL برای خرید مواد غذایی بسیار ارزان تر هستند و معمولا در این شهرها بازار روزهایی مثل کوچه شهرستانی تهران وجود دارند که میوه و سبزی بسیار ارزان تر است، بعلاوه از مغازه های ترکی می توان ساندویچ های ترکی که خیلی هم بزرگ هستند با قیمت پایینی تهیه کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1