زوددویچه سایتونگ از «رویاهای عباس» نوشت؛

گردشگری عشایر ایرانی از نگاه رسانه های آلمان

5 سپتامبر 2016 - 19:00 dsfr.ir/h40ph

گردشگری عشایر ایرانی از نگاه رسانه های آلمان
ابر طلایی
گردشگران چینی در دهکده توریستی خانواده عباس برزگر

«رویاهای عباس» عنوان گزارشی است که روزنامه زوددویچه سایتونگ آلمان از یک کارآفرین ایرانی به تصویر کشیده که مطابق آن، ایران همچنان جزو محبوبترین مقاصد راه دور گردشگری برای شهروندان آلمانی است.

رایزنی فرهنگی ایران در برلین گزارش کرده است: در حالی که مسافران زیادی از آلمان خود را مهیای سفر به ایران می کنند، رسانه های بسیاری نیز همگام با گردشگران گزارش های فرهنگی و گردشگری فراوانی را منتشر و تولید می کنند.

فصل پر تب و تاب گردشگری در ایران در میانه سال از شهریور ماه آغاز شده تا نیمه های آبان ماه ادامه دارد. رسانه های تصویری بسیاری از آلمان هستند که مستندهای از قبل تولید شده و جدید خود را در مورد ایران به نمایش می گذارند.

این مستندها نشان از آن دارد که علاقه مردم به سفر به ایران افزایش یافته است. به ویژه بعد از سال 2013، رشد آمار گردشگری در بین شهروندان اروپایی به ایران نیز افزایش یافته است.

رسانه های آلمان نیز چاره ای جز تغذیه علاقه مندان خود و تولید برنامه های مورد خواست آن ها ندارند. برنامه هایی که در این مدت به نمایش گذاشته شدند، ابعاد اجتماعی، فرهنگی و گردشگری فراوانی را در خود جای می دهند.

مهم ترین بعد معرفی شده در این برنامه ها را می توان تاریخ، هنر و جامعه در ایران برشمرد. روزنامه «زوددویچه سایتونگ» نیز با معرفی یک کارآفرین روستایی از ایران، به توصیف آمارهای گردشگری و خدمات این صنعت در ایران پرداخته است.

«رویاهای عباس» داستان زندگی یک چوپان فقیر است که با گردشگران خارجی آشنا می شود و آنها را به خانه خود دعوت می کند. پس از آن به این فکر می افتد تا این حرفه را جدی تر دنبال کند. در این گزارش، عباس که روزی تنها یک چوپان ساده بوده، الان شهرت جهانی دارد و نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورها به عنوان یکی از اعضای فعال در صنعت گردشگری و عشایر معرفی می شود. وی در خانه خود خدمات متنوعی را به گردشگران خارجی ارائه می کند و سبک زندگی روستایی و عشایری را به تصویر می کشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1